Çizgi Filmlerde ki 25. Kare ve Subliminal Mesaj Tehlikesi

Çizgi filmlerde çocuklarımızı bekleyen ve birçok kişinin bilmediği en önemli gizli tehlike 25. kare içerisinde yer alan subliminal mesaj tehlikesidir.

Subliminal Mesaj Ne Demek?

Televizyon ekranları 25 ayrı ve eşit kareden oluşan sisteme sahiptir. İzlediklerimiz işin özünde bu parçaların toplamından oluşan görüntünün ta kendisidir. 25. Kare ise beynimizin tıkır tıkır işleme aldığı görüntüdür. Ama bizler izlerken bunun farkına varmayız bile. Ancak bilinç bunu algılayarak dikkate alır. Bilgisayar gibi işleyerek dahili belleklerimizden birinde depolar.  25. Karede gizlenen bu görüntülerde gizli anlamlara subliminal mesaj denilmektedir. Büyük küçük herkesi etkisi altına alan bu tehlikeden maalesef zihnimizi arındırmak uzak tutmak hiç kolay değildir.

Subliminal Mesaj Nasıl Ortaya Çıkmıştır ? Subliminal Mesaj Ne İşe Yarar?

İlk etapta sinemalarda yeme içme satışlarını patlatmak amaçlı kullanılmıştır. İlk kullanıldığında bir deney niteliğinde olan uygulamada 25. Kareye içi buzlu soğuk kola resmi konulmuştur ve film arasında kola satışları tavan yapmıştır. Ticari amaçlar güdülerek ortaya çıkan subliminal mesaj çalışması , amacından şaşmış ve psikologların dahi önünü nasıl keseceklerini bilmedikleri özellikle çocukları çok ciddi şekilde etkisi altına alan bir uygulama haline gelmiştir.

Çizgi Filmlerde 25. Kare Tehlikesi

https://www.youtube.com/watch?v=FEiLUzyRWQE

Çoğu annenin en büyük derdidir çocuğunun televizyon başından, özellikle çizgi filmlerden ayrılmamak istemesi. Çocuklar masum beyinlerine maalesef daha bebekken kötü amaçlı uygulanan subliminal mesaj yöntemi ile karşı karşıya kalmaktadırlar. Özellikle aptallaştırma, aktifliği yitirme, psikolojiyi bastırma, düşünme ve yaratıcılık etkisini kaybetme gibi etkileri olan 25. Kare tehlikesini maalesef biz ailelerin tespit edebilmesi imkansız.

Çizgi film içerisinde 25. Karede gizlice yer alan tek göz simgesi, Yahudilik sembolü üçgen prizma, şeytana tapma ayinlerine has yapılar, satanizme ait semboller gibi varlığı kesinlikle kanıtlanmış tespitler bulunmaktadır.

Zaman içerisinde çocuklardaki huysuzlukların, asiliklerin sebebi hepimiz sorgularız. Neden deriz ancak ortada bir gerekçe olmadığı dönemler çok olur. İşte esas sebep çok gizli bu ayrıntılarda gizlenmektedir. Masum çocuk hafızasına belki de devamlı masaüstünde kayıtta kalacak mesajlar gönderilmektedir.

Hatta sabah 09:00-10:00 saatlerinde oynatılan bir çizgi filmin aynı gün birden fazla kez aynı bölümü yayınladıklarına hepimiz şahit olmuşuzdur. Ve hesap edildiğinde kötü amaçlar yükleyen bu mesajların çocuklarımızın zihnine ne sıklıkla işlendiğini düşünelim; gerçekten çok ürkütücü bir tablo ortaya çıkıyor.

Çocuklarımızı vatanına, milletine bağlı bireyler olması belki de vatanımızın parçalanmasından memnun kalacak her türlü güç tarafından özellikle talep edilir ve iştahlarını kabartır. Bu sebeple ailelerin dikkatli olması ve bebeklikten başlayarak çocuklarının izlediklerini ihmal etmemeleri gerekmektedir. Olabildiğince çocukları daha faydalı alanlara yönlendirerek bu riski en aza indirgemek gereklidir.

Çocuklar sporla, sanatla, dansla ilgilenecek her türlü beceriye sahip olabilirler. Burada ailelerin üstüne düşen çocukları bir asalak gibi televizyonla terbiye etmek yerine; onların becerilerini tespit ederek en uygun alana yönlendirmek olacaktır.

Çizgi Filmlerde  25. Kare İçinde  Yer Alan Subliminal Mesaj Örnekleri

Kötü adam yapacağı kötülüklerin sıralı listesini yaptığı “İstanbul Muhafızları” isimli çizgi filmde listenin ön yüzünde Mustafa Kemal Atatürk’ün imzası belirir. Burada sanki Atatürk kötü işlere imza atmış mesajı verilmiş olur. Aslında çizgi film genel manada çok faydalı tarihimizi aydınlatan çocuklara tarihi sevdiren bir misyonla vizyona gelmektedir. İşte tehlike tam burda açığa çıkmaktadır. Bu olayın açığa çıkmasından sonra alınan tepkiler sonucu yayından kaldırılmıştır.

Büyük küçük herkesin severek gülerek izlediği animasyon film Shrek’ te , yeşil canavarın kullandığı tuvaletin kapısına “Davut Yıldızı” konulmuştur. Bu yıldızın tuvalet kapısında değil özellikle türk bayraklarında çok önemli bir yeri vardır.  Tuvalet kapısına çizilerek beynimize bir çeşit aşağılama sinyali gönderilmiştir.

Related Posts

DIY Solar Power System Installation Guide

Harnessing solar power for your home is not only eco-friendly but also a cost-effective way to generate electricity. In this comprehensive guide, we’ll walk you through the…

DIY Poly Gel Nails Step-by-Step Guide

Poly gel nails have become a popular choice for those looking to achieve salon-quality nails from the comfort of their own homes. This step-by-step guide will walk…

DIY Old Jeans Makeover Ideas

In the world of fashion, it’s no secret that jeans are a timeless classic. They’re comfortable, versatile, and go well with just about any outfit. However, as…

DIY Kitchen Countertop Installation Guide

Are you ready to give your kitchen a fresh and personal touch? DIY kitchen countertop installation can be a rewarding and cost-effective project. In this comprehensive guide,…

How to Install Tires DIY

Installing tires on your vehicle can seem like a daunting task, but with the right tools and a step-by-step approach, you can do it yourself and save…

How to DIY Inground Pool Installation

Are you dreaming of having your very own inground pool right in your backyard? It’s a fantastic idea to create a personal oasis where you can relax…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *