19 Soruda Çin Takvimi Cinsiyet Hesaplama (Otomatik Cinsiyet Belirleme Aracı)

Çin takvimi cinsiyet hesaplama yaklaşık 700 yıldır kullanılan bir yöntemdir. Cinsiyet hesaplamasında güneş hareketlerinin yanı sıra ayın hareketleri de dikkate alınmaktadır. Bu takvimle birlikte gebelik oluştuktan sonra ve gebelik oluşmadan önce cinsiyet tahmini yapılabilmektedir. Çinliler için oldukça kıymetli olan bu takvim Pekin’de saklı tutulmaktadır.

Bebeklerde Cinsiyet Belirlenmesi

Normal şartlar altında bebeğin cinsiyeti ortalama 15. Haftada belli oluşken bu takvimlerde gebelik meydana gelmeden de cinsiyet belirlenebilmektedir. Bu yöntemle kesin sonuç almak mümkün olmamakla birlikte cinsiyet belirlenmesi ile ilgili kesin sonuçlar doktor kontrolü ve ultrason cihazıyla yapılacak muayene sonucu belli olmaktadır.

Çin Takvimi Nedir?

M.Ö 2637 yılı bu takvimin başlangıç yılı kabul edilmekle birlikte Çin geleneksel örf ve adetlerine dayalı olarak oluşturulan bir takvimdir. 60 yıllık bir döngüye göre hazırlanan takvim, 12 ay ve her biri ay adı bir hayvan adıyla isimlendirilerek, 5 defa tekrarlanarak bir döngü oluşmaktadır.

Günümüzde Çin takvimi, Çin takvimi cinsiyet hesaplama için halen kullanılmaktadır. Bu oranda yapılan cinsiyet tahminleri yüzde 50 oranında doğru sonuç vermektedir. Bunun yanında Miladi takvim ile Çin takvim hesaplamalarının farklı olması sebebi ile yaş hesaplaması yaparken farklı sonuçlar ortaya çıkmaktadır.

[geo_alert style=”2″ color=”primary” ]Rus Takvimi Cinsiyet Hesaplama | 25 Cinsiyet Belirleme Yöntemi[/geo_alert]

Çin Takvimi Nasıl Hesaplanır?

Çin takvimi cinsiyet hesaplama otomatik
Çin takvimi cinsiyet belirleme

Çin takvimi cinsiyet hesaplama 2021 yapılırken annenin yaşı da göz önüne alınmaktadır. Buna göre hesaplama yapılacaksa anneni yaş aralığının 18 ile 45 yaş aralığında olması gerekir. Çin yaşı belirlenmesi, ve cinsiyet belirlenme hesapları farklı şekilde yapılmaktadır. 18 ile 45 yaş aralığının dışında olanlar için cinsiyet belirlenmesi söz konusu olmamaktadır.

Çin takviminde yer alan bazı seneler 384 gün, bazı seneler ise 354 gün baz alınarak hesaplanmaktadır. Bu nedenle Çin yaşı hesaplaması oldukça zor bir işlemdir. Cinsiyet hesaplaması yapılabilmesi için otomatik cinsiyet hesaplayıcıları kullanmak daha hızlı sonuç almayı sağlayacaktır.

Çin Takvimi İle Cinsiyet Belirlenirken Temel Alınan Esaslar Nelerdir?

Çin takvimi cinsiyet hesaplama 2022 yapılırken iki temel esas baz alınmaktadır.

  • Annenin yaşı (gün ay ve yıl olacak şekilde),
  • Gebe kalınan ay,

Cinsiyet hesaplamasında son derece önemli olan bir iki temel esas doğru sonuç almada en büyük etkenlerdendir. Bunun dışında yapılacak olan değerlendirme farklı sonuç almaya neden olabilecektir. Annenin Çin takvimine göre kaç yaşında olduğunun belirlenmesiyle birlikte gebe kalınan aya göre tabloda yer alan eşleştirmeye göre hesaplama yapılmaktadır.

[geo-post id=”15062″ label=”İlginizi Çekebilir!”]

Yapılan Çin takvimi cinsiyet belirleme yüzde 100 doğru sonuç vermeyeceğinden sonuçta hayal kırıklığına uğrama ihtimali oldukça yüksek olmaktadır.

Çin Takvimi Yaş Hesaplaması

Çin takvimi cinsiyet belirleme
Çin takvimi cinsiyet belirleme

Çin takvimindeki yılın başlangıç günleri Miladi takvimden farklıdır. Bu durum farklı yaşların ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Çin takvimi yaşının net olarak hesaplanabilmesi için yaşın kesinleştirilmesi gerekmektedir.

Çin yaşına göre 20 yaşında olan bir kişinin yaşı Miladi takvime göre 21 ya da 22 olabilmektedir. Yaş hesaplaması yapılırken Miladi takvim yaşına 1 ya da 2 yaş eklenmesi gerekmektedir. Annenin Çin takviminin başlangıcından önce doğması durumunda annenin yaşına +1, sonra doğması durumunda ise +2 yaş eklenmelidir.

Çin Takvimi Otomatik Cinsiyet Hesaplama

[CinTakvimiHesapla]

Çin’de yıllardan beri kullanılan ve Çin geleneklerinin de yansıtıldığı takvim, günümüzde dünya üzerinde pek çok ülkede aktif olarak kullanılmaktadır. Yüzde yüz doğru sonuç vermese bile doğru sonuç alanların sayısının oldukça fazla olması bu teste olan merakı daha fazla ortaya çıkarmaktadır.

Kişilerin hayal kırıklığına uğramaması için Çin takvimi cinsiyet belirleme testi sonucuna çok fazla inanıp ona göre bir planlama yapmaması gerekmektedir. Yapılacak olan doktor kontrolü ve ultrason muayenesi kesin sonuç alınması açısından daha doğru bir işlem olacaktır.

Çin Takvimi Cinsiyet Hesaplama Doğru mu?

19 Soruda Çin Takvimi Cinsiyet Hesaplama Otomatik
Çin Takvimi Cinsiyet Hesaplama Doğru mu?

Çin takvimi cinsiyet belirleme Çin inanç kaynakları ile ilgili bir durum olup, tıp alanında geçerliliği bulunmamaktadır. Genelde eğlence amacıyla kullanılan bu yöntemle cinsiyet tahmini %50 doğru sonuç vermektedir. Bunun yanında Çin takvimi kullanarak çocuklarının hepsinin doğru tahmin çıkması durumu da bazı kişilerde görülebilmektedir.

Bebeğin Cinsiyeti Kesin Olarak Ne Zaman Öğrenilir?

Çin takvimi ve bunun gibi takvimler ile bebek cinsiyeti öğrenmek hiçbir bilimsel gerçekliğe tabi olmayan yöntemlerdir. Bebeğin kesin ve net cinsiyetinin ne olduğunu öğrenmek için kadın doğrum uzmanı tarafından yapılacak olan kontroller ve muayene ile birlikte ultrason görüntülemesi ile netlik kazanacaktır.

Normalde bebeğin cinsiyetinin kesinlik kazanması gebeliğin 11 ile 16. Haftaları arasında gerçekleşmektedir. Herhangi bir kadın doğum doktoruna görünmeden sadece takvimlere dayalı olarak cinsiyet tahminiyle bebek alışverişi yapılmaması gerekmektedir.

Bebeğin Cinsiyete Hangi Ayda Kız Veya Erkek Olur?

Bebeğin cinsiyeti belirlenirken takvimlerin ve ayların bir etkisi olmamaktadır. Cinsiyetin belirlenmesi X ve Y kromozomlarıyla ilgilidir. Bu nedenle gebelik oluşmadan kıza mı yoksa erkeğe mi hamile kalınacağı bilinmemektedir.

[geo_alert style=”2″ color=”primary” ]Zeynep İsminin Anlamı Nedir ? Zeynep İsmi Anlamı ve Hikayesi[/geo_alert]

Çin takvimine göre annenin yaşı ve gebe kalınan ay baz alınarak cinsiyet tahmininde bulunulmaktadır. Hiçbir gerçekliğe dayanmayan bu yöntemler bebeğin cinsiyetini çok merak eden anneler için ve eğlenmek amacıyla kullananlar tercih etmektedirler.

Otomatik Çin Takvimi Cinsiyet Belirleme Hakkında Sık Sorulan Sorular

Çin takvimi cinsiyet belirleme
Çin takvimi cinsiyet belirleme

Çin takvimi cinsiyet hesaplama her hamile kadının ilk baktığı tablo olması sebebi ile bu konuyu geniş açıdan ele almak istedik. Yazımızın bu kısmında ise çin takvimi cinsiyet belirleme hususunda sık sorulan sorulara yanıt vermek istiyoruz.

Çin takvimi burçları nelerdir?

Çin takvimi 5 adet 12 aylık süreçten oluşmakta ve toplamda 60 ay 1 döngü olmaktadır. 12 ay içerisinde yer alan her bir ay farklı bir hayvan adıyla anılmaktadır. Buna göre Çin takviminde; Fare , Öküz, Kaplan, Domuz, Köpek, Tavşan, Ejderha, Yılan, At, Keçi, Maymun, Horoz isimli burçlar yer almaktadır.

Çin takvimi cinsiyet hesaplama güvenilir mi?

Çin takvimi, Çin geleneğine göre hazırlanmış özel günlerde ve Çin takvimi cinsiyet hesaplama için sıklıkla kullanılan bir takvimdir. Tıbbi bir gerçekliğe dayanmayan fakat dünya üzerinde pek çok ülkeden sıklıkla kullanılan bu takvimden doğru sonuç olanların oranı %85’dir. Kesin ve doğru şekilde cinsiyet belirlenebilmesi için kadın doğum doktoruna gidilmesi gerekmektedir.

2021 senesi hangi cinsiyet?

Çin takvimine göre 2021 yılı Öküz yılı olarak kutlanmaktadır. 2020 yılı Aralık ayında hamile kalan anneler;
• 18, 20, 24, 25, 27, 30, 32, 35, 37, 40, 42, 43, 44 yaşındaysa erkek,
• 19, 21, 22, 23, 26, 28, 29, 31, 33, 34, 36, 38, 41, 45 yaşındaysa kız bebek sahibi olacaklardır.

Çin takvimine göre çocuğun cinsiyeti nasıl hesaplanır?

Çin takvimi cinsiyet hesaplama 2021 yapılırken annenin yaşı ve hamile kaldığı ay baz alınarak hesaplama yapılmaktadır.

En çok hangi ayda erkek bebek olur?

Yapılan araştırmalar doğrultusunda eylül ayında hamile kalanların erkek bebek sahibi olma ihtimali daha fazla olmaktadır.

Çin takvimi nasıl hesaplanıyor?

Çin takvimi güneş yılı ve ay yılına göre hesaplanmaktadır. Doğru hesaplama yapılabilmesi için anneni yaşı ile birlikte hamile kalınana ay birlikte hesaplanmaktadır.

Çin takvimi 2021 hangi hayvan?

Çin takvimi 2021 yılı Öküz ayı olarak belirlenmiştir. 12 burçtan ikincisi olan Öküz burcu, beyaz ve yeşil rengi temsil etmektedir.

Çin takvimi hangi aylara göre cinsiyet?

Çin takvimine göre;
• Ocak, Şubat, Mart, Mayıs, Haziran, Ekim ve Kasım aylarında doğan bebekler erkek,
• Nisan, Temmuz, Ağustos, Eylül ve Aralık aylarında doğan bebeklerin ise cinsiyetlerinin kız olması beklenmektedir.

Çin yılbaşı tatili 2021 kaç gün?

Çinliler için büyük bir öneme sahip olan merakla beklenen Çin Yılbaşı tatili 7 gün olmaktadır. Çin’de yapılan tatillerden en uzunu Çin Yılbaşı ve Çin Cumhuriyet Bayramı’dır. Resmi tatillerin çalışılan gün denk gelmesi durumunda işe gidilmeyen günün telafisi yapılmaktadır.

Çin takvimi her yıl değişiyor mu?

Çin takvimi cinsiyet hesaplama ile cinsiyet belirlemesi tablo ile yapılmaktadır. Tablonun güncelleniyor olması takvimin de güncel olmasını gerektirmektedir. Buna göre hesaplama yapılan tarihin güncel yıl baz alınarak yapılması gerekmektedir.

Çin takvimi bilimsel mi?

Çin takvimi cinsiyet hesaplama yapılabilmesi için tabloya göre hareket edilen bir takvimdir. Bu takvimin hiçbir bilimsel gerçekliği bulunmamaktadır.

Çin takvimi kaç ay?

Çin takvimi 12 ay olarak hesaplanmakta ve her bir ay bir hayvan adıyla anılmaktadır.

Çin takvimine göre annenin yaşı nasıl hesaplanır?

Çin takvimine göre yaş hesaplaması yapılırken Miladi yaşa +1 ay da +2 eklemek yeterli olacaktır. Doğum yılı Çin yılının başlangıcından önce ise +1, sonra ise annenin yaşına+2 eklenerek hesaplama yapılır.

2000 yılı hangi hayvan yılı?

2000 yılı Ejderha yılı olmaktadır. Bu burca sahip kişiler, yaratıcı, şanslı kişilerdir.

Çin takviminde hangi hayvanlar var?

Çin takviminde 12 ay bulunmakta ve her bir ay bir hayvan ismi ile anılmaktadır. 12 hayvan bulunan Çin takviminde; Fare, Boğa, Kaplan, Tavşan, Domuz, Horoz, Maymun, Koç, Ejderha, Yılan, Köpek ve At yer almaktadır.

Hamile kalınan ay nasıl hesaplanır?

Hamile kalınan ay hesaplanırken, son adet tarihinin ilk günü baz alınmaktadır.

Oğlak burcunun Çin burcu nedir?

Oğlak burcunun Çin burcundaki karşılığı Öküz burcu olmaktadır.

Sıçan yılı ne demek?

Çin takvimi cinsiyet hesaplama için sıklıkla kullanılan takvimlerden biri olan Sıçan yılı; hareketli, çalışkan, uykuyu sever ve girişimci kişileri temsil etmektedir.

Related Posts

DIY Solar Power System Installation Guide

Harnessing solar power for your home is not only eco-friendly but also a cost-effective way to generate electricity. In this comprehensive guide, we’ll walk you through the…

DIY Poly Gel Nails Step-by-Step Guide

Poly gel nails have become a popular choice for those looking to achieve salon-quality nails from the comfort of their own homes. This step-by-step guide will walk…

DIY Old Jeans Makeover Ideas

In the world of fashion, it’s no secret that jeans are a timeless classic. They’re comfortable, versatile, and go well with just about any outfit. However, as…

DIY Kitchen Countertop Installation Guide

Are you ready to give your kitchen a fresh and personal touch? DIY kitchen countertop installation can be a rewarding and cost-effective project. In this comprehensive guide,…

How to Install Tires DIY

Installing tires on your vehicle can seem like a daunting task, but with the right tools and a step-by-step approach, you can do it yourself and save…

How to DIY Inground Pool Installation

Are you dreaming of having your very own inground pool right in your backyard? It’s a fantastic idea to create a personal oasis where you can relax…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *