Canınız Sıkıldığında Oynayabileceğiniz Mobil Oyunlar

Koronavirüs nedeniyle evlerinize kapandığınız bu günlerde bazı mobil oyunlar eğlenceli vakit geçirebilmenizi sağlayabilir. Bizde bu sebeple keyifli vakit geçirebileceğiniz oyunları listeledik. Listemizde oldukça bilinen oyunlar olsa da bazılarıyla hala tanışmamış olabilirsiniz.

Elbette bilgisayardan veya konsoldan oyun oynamanın keyfi bir başka ancak bazı kişiler online mobil oyunlar oynamayı daha çok seviyorlar. Gerek yüksek süreli telefon kullanımı gerekse ekipman farklılıkları bazı oyuncuları mobil oyunlara yöneltebiliyor. Özellikle insanların evlerinde vakit geçirmek için bir uğraş aradıkları bu dönemlerde bazı oyunlar kurtarıcı olabiliyorlar. Bizde sizlerin arayışlarını sonuçlandırmak ve keyifli vakitler geçirmenizi sağlamak için ufak bir liste hazırlamak istedik. Listemizde yer alan birbirinden keyifli online oyunlarla telefonunuzda eğlenceli ve bir o kadar da rekabetçi anlar yaşayabilirsiniz. Lafı daha fazla uzatmadan en iyi mobil oyunlar 2019 listesinden de oyunlar bulunan listemize geçelim.

Karantina Günlerinde Oynanabilecek Efsane Mobil Oyunlar

PUBG Mobile

fikirsiz_caniniz-sikildiginda-oynayabileceginiz-mobil-oyunlar

PUBG Mobile gelecekte efsane mobil oyunlar arasında yer edinebilecek bir oyun diyebiliriz. Özellikle telefonunuzda çok fazla oyun oynuyorsanız bu oyunu duyma ihtimaliniz oldukça yüksek. Ancak yine de bu oyunla henüz tanışmayanlar da olabilir. PUBG, normalde bilgisayar üzerinden belli bir ücret karşılığında satın alınan bir Battle Royale yani hayatta kalma oyunu.

Oyunda 100 kişi geniş bir harita da belli bölgelere atlıyor ve topladıkları yiyecek, silah, sağlık kiti gibi ekipmanlarla hayatta kalmaya çalışıyorlar. En sona kalan oyuncu ise doğal olarak 1. Oluyor. İşte bu oyunun mobil versiyonu PUBG Mobile ise tamamen ücretsiz bir oyun. Oyunu Google Play Store veya App Store’dan indirerek istediğiniz kadar ücretsiz oynayabilirsiniz.

Android: indir – iOS: indir

Call of Duty: Mobile

fikirsiz_caniniz-sikildiginda-oynayabileceginiz-mobil-oyunlar

Aynı şekilde tamamen ücretsiz olan ve en iyi mobil oyunlar 2020 içerisinde de yer alabilecek olan Call of Duty: Mobile içerisinde birçok mod bulunduruyor. İsterseniz PUBG gibi hayatta kalma oynayabiliyorsunuz. Ancak farklı şeyler oynamak istiyorsanız oyunda özel olarak bulunan keskin nişancı, 5’e 5 takımlar halinde tempolu maç gibi özel modları da istediğiniz gibi oynayabiliyorsunuz. Eğer Call of Duty serisini veya BattleRoyale oyunları seviyorsanız bu oyunu mutlaka denemenizi tavsiye ediyoruz.

Android: indir – iOS: indir

 

Kafa Topu 2

fikirsiz_caniniz-sikildiginda-oynayabileceginiz-mobil-oyunlar

Kafa Topu 2, çok bilindik bir futbol tarzı oyundur. Adından da anlaşılabileceği gibi bu oyun kafadan kafaya oynanır ancak tabi ki ayakta kullanılabilir. Oyunda 2 kişi karşı karşıya geliyor ve belirlenen süre içerisinde zıplama, ileri, geri gibi hareketlerle gol atarak birbirlerini yenmeye çalışıyorlar. Yani oyuna girdiğinizde online olarak bir rakiple eşleşiyorsunuz ve rakibinizi yenmeye çalışıyorsunuz. En çok oynanan mobil oyunlar 2019 listesine eklenebilecek oyunda mağazadan birçok aksesuar veya alevli hızlı top atma gibi özel yetenekler alabiliyorsunuz. Bu yetenekler belirli sayılarda oluyorlar ve belli sayıda kullandıktan sonra yeniden almanız gerekebiliyor.

Android: indir – iOS: indir

 

Bombsquad

fikirsiz_caniniz-sikildiginda-oynayabileceginiz-mobil-oyunlar

Bilgisayarda ki Pummel Party oyununu çok andıran Bombsquad, içerisinde çok eğlenceli modlar bulunduruyor. Online olarak oynanabilen oyunda istediğiniz modu seçerek rakiplerinizle kapışabiliyorsunuz. Oyunun amacı rakiplerinizin üzerlerine bombalar atarak ya da onları iterek galip çıkabilmek. Eğer canınız sıkılıyorsa ve eğlenceli bir oyun arıyorsanız Bombsquad oyununu mutlaka denemelisiniz.

Android: indir – iOS: indir

 

Subway Surfers

fikirsiz_caniniz-sikildiginda-oynayabileceginiz-mobil-oyunlar

Temple Run oyununa çok benzeyen Subway Surfers, kaçma temalı bir oyun. Yani oyunda sürekli kaçmaya çalışıyorsunuz. Mobil oyunlar listemizde yer alan Subway Surfers oyununun amacı bekçi ve köpeğine yakalanmadan, aynı zamanda altınları ve bazı özel şeyleri toplayarak önünüzde ki engellere takılmadan koşmak. Oyunda koştukça tabi ki bazı şeyler zorlaşıyor ve önünüzde ki engellerde oldukça zor hale gelebiliyorlar.

Android: indir – iOS: indir

Kelimelik

fikirsiz_caniniz-sikildiginda-oynayabileceginiz-mobil-oyunlar

Son olarak hem eğlenceli hem de eğitici bir kelime oyunundan bahsetmek istiyoruz. Kelimelik, rakiplerinizle oynayabileceğiniz ve aynı zamanda oynarken öğrenebileceğiniz eğlenceli bir oyun. Oyunda harfleri yerleştirerek kelimeler oluşturuyorsunuz ve daha sonra rakibinizin oluşturduğunuz kelimeye yanıt vermesini bekliyorsunuz. Yani rakibiniz tabloda yer alan oluşturulmuş herhangi bir kelimenin herhangi bir harfinden bir kelime üretip harflerini yerleştirmek zorunda. Rakibiniz hamlesini yaptıktan sonra sizde hamlenizi yapabilir ve eğlenceli vakit geçirmeye devam edebilirsiniz.

Android: indir – iOS: indir

Kelimelik ile birlikte mobil oyunlar listemizin sonuna gelmiş bulunuyoruz. Umarız eğlenceli vakit geçirebileceğiniz oyunu bulabilmişsinizdir.

 

Related Posts

DIY Solar Power System Installation Guide

Harnessing solar power for your home is not only eco-friendly but also a cost-effective way to generate electricity. In this comprehensive guide, we’ll walk you through the…

DIY Poly Gel Nails Step-by-Step Guide

Poly gel nails have become a popular choice for those looking to achieve salon-quality nails from the comfort of their own homes. This step-by-step guide will walk…

DIY Old Jeans Makeover Ideas

In the world of fashion, it’s no secret that jeans are a timeless classic. They’re comfortable, versatile, and go well with just about any outfit. However, as…

DIY Kitchen Countertop Installation Guide

Are you ready to give your kitchen a fresh and personal touch? DIY kitchen countertop installation can be a rewarding and cost-effective project. In this comprehensive guide,…

How to Install Tires DIY

Installing tires on your vehicle can seem like a daunting task, but with the right tools and a step-by-step approach, you can do it yourself and save…

How to DIY Inground Pool Installation

Are you dreaming of having your very own inground pool right in your backyard? It’s a fantastic idea to create a personal oasis where you can relax…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *