Blutv Dizisi Listesinde Yer Alan En İyi 10 Yabancı ve Yerli Yapım

Sanal dizi platformları arasında yer alan Blutv dizisi listesinde neredeyse yok yok. Blutv, içerisinde yerli ve yabancı yapımları bulundurmaktadır. Senaryo ve oyuncu kadrosunun başarısı ile seyircileri tarafından beğenilen dizilerin her biri de iyi puanlar almıştır.

Bu diziler arasında final yapmış veya hala devam eden yapımlar da bulunuyor. Dizilerin istenilen zamanda izlenilmesi ve yarım bırakıldığında devam edilebilir olması sanal platformun tercih edilmesinin en önemli sebeplerindendir. Blutv de tüm bu imkanları kendi abonelerini sağlıyor. Biz de bu yazımızda Netflix’ten sıkılanlar için Blutv dizileri listesinde güncellemek istedik.

Blutv Dizisi Olan Yabancı Yapımlar

fikirsiz-blutv-dizisi

Yabancı diziler, BluTV dizisi olarak da platformda yer almaktadır. Dizilerin seyircilerini etkilemesinin sebepleri sürükleyicilik ve akıcılıktır. Dizi, takip isteyen devamlılık gerektirir. Takip edilen diziler arasında her insanın beğendiği farklı bir yön ve bakış açısı vardır. En beğenilen yabancı dizilerin oluştuğu bir liste hazırladık. İşte, en iyi Blutv dizileri listemiz:

1- En İyi Blutv Dizileri: Lucifer

Fantastik tarzda kurgulanmış bir BluTV dizisi olan Lucifer cehennem efendisi olarak bilinen melek Lucifer’in hayatına odaklanır. Lucifer, cehennemden çıkarak şehirde yaşamaya karar verir ve Los Angeles’ın görkemli büyüsüne kapılır. Burada Lux adında bir mekan açarak işletmeye başlar. Yeteneklerini kullanarak polis ile işbirliği yapar. Suçluları yakalamak adına çalışır. Bir yandan kardeşi ve babası Lucifer’ı rahat bırakmaz.

2- Popüler Blutv Dizisi: Shameless

Komedi ve dramı bir arada içeren BluTV dizisi olan Shameless, sorumsuz bir babanın 6 çocuğu ile olan günlük yaşamını konu alıyor. Birbirinden farklı bu çocuklar yoksulluk ve başlarında aile büyüğünün olmaması ile ne yapacaklarını bilemez haldeler. Her birinin başına ayrı bela gelir. Baba ise Frank yani belanın ta kendisidir. Hayatı kaçmak ve dolandırıcılık adına gelişmiştir. Çocuklarını sevgisiz ve yalnız bırakmıştır. En büyük çocuk olan Fiona bütün ailenin sorumluluğunu alır. Ne kadar zorlansa da kardeşlerinin yanında olmayı başarır. Bu garip ailenin değişik komşuları ve arkadaşları olur.

3- Tarihi Blutv Dizisi: Vikings

İskandinav kökenin kültürünü ve insanların izlerini taşıyan BluTV dizisi savaş dizilerini sevenlerin beğenisini kazanır. Vikinglerin kralı olan Ragnar Lorthbrok ailesi ve ülkesi adına verdiği yaşam mücadelesini heyecanla izleyeceksiniz. Denizlere açılıp güneyi, akdenizi keşfetmek isteyen kral savaşlarda kazandığı başarı ile dillerde uzun yıllar düşmeyecek. Oğulları da kendisi gibi başarılı bir savaşçı iken içte yaşanan kıskançlık ve dış ülkelerinin oyunlarının arasında kalmaktan kurtulamayacaktır. Birçok dinin tanıtımı ve izlerinin görüleceği heyecan ve macera dolu bir yapımdır.

4- Fantastik Blutv Dizisi: The Walking Dead

BluTV dizisi olan kurgu dizide sokaklarda zombiler gezerken insanların onlarla verdiği mücadele ve hayatın eskiye dönmesi için uğraşları konu alınmıştır. Bir sabah uyanıyorsunuz ve her şey değişiyor. Sevdikleriniz birer birer zombiye dönerek insan eti yemeye başlıyor. Kime güveneceğiniz hakkında hiçbir düşünceniz olmayacak. Kendinizi ve sağ kalan sevdiklerinizi korumak zorundasınız.

BluTV Dizisi Listesinde Yer Alan Yerli Yapımlar

fikirsiz-blutv-dizisi

İstediğiniz zaman açıp izleyebileceğiniz dizi ve filmlerin bulunduğu bir platform olan BluTV dizisi arasında yer alan yerli yapımlar da dikkat çekiyor. Dizilerin senaryolarının beğenilmesi ile izleyici kitlesinin oluşması sağlandı. Daha sonra oyuncu kadrosuna alışılması ve sürekliliğinde olay örgülerinin doğru ilerlemesi ile yerli diziler iyi puanlar aldı.

1- Sıfır Bir Bir Zamanlar Adana’da

https://www.youtube.com/watch?v=RBOnwJ52Li8

BluTv dizisi olan sıfır bir yayınlandığı ilk günden itibaren dikkatleri üzerine çekmiştir. Adana’nın arka sokaklarında gerçekleşen bir yaşam öyküsü anlatılır. Burada gençler tehlikelidir. Uğraştıkları işler ve yaptıkları her zaman görülen davranışlar değildir. Adana’nın bilinmeyen sokaklarında gerçekleşen olayların kurgu ile anlatılması dizinin tutulmasına yardımcı olmuştur. Oyuncu kadrosunun deneyimsiz ve Adanalı gerçek halktan oluşması dizide samimiyetin ve gerçekçiliğin oluşmasında ki en önemli etkendir.

2- Masum

Masum, emekli komiserin sıradan hayatının bir anda değişimini ele alır. Cevdet yıllar boyu polislik yapmış ve emekli olmuştur. Emekliliğini insanlardan uzak ve kafa dinleyerek çiftliğinde geçirir. Karısı ve oğlu ile beraber yaşarken bir gün bütün hayatı ve doğruları değişecektir. Oğlunun vereceği bir haber ile hiç bir şey eskisi gibi olmaz. Sevdikleri uğruna yapacaklarının da sınırı yoktur.

3- Bozkır

Polisiye tarzda olan BluTV dizisi olan Bozkır, baş komiser Seyfi ve yardımcısı Nuri’nin çocuk cinayeti dosyasını konu alır. Final yapan dizi, konusu ve kurgusu ile beğeni toplamıştır. Dizide, cinayeti aydınlatmak kolay olmayacak ve bu cinayet onları başka konuları öğrenmeye itecektir. İş adamı Abbas ve kızı ile karşı karşıya gelmelerinden sonra işler biraz daha karışacaktır.

4- Bartu Ben

Çok tanınmayan ama ünlü olmak isteyen bir adamın birden bire herkes tarafından tanınması ile işler karışır. Bartu Ben, gülmek isteyen ve hayatın stresinden dizi süresince uzaklaşacaklara önerilir. Dizi, kendine özel komedisi ve kurgusu ile üzüntülerinizi ve kafa karışıklıklarınızı unutmanıza yardımcı olur.

Bu yazımızda Blutv en iyi diziler listesini bulabilirsiniz. Blutv platformuna abone olarak da takip ettiğiniz yerli ve yabancı dizileri izleyebilirsiniz. Dilerseniz de sitemizde yer alan “Netflix Türk Dizileri Arasında İzlemeniz Gerekenler” listemizi de göz atabilirsiniz.

Related Posts

DIY Solar Power System Installation Guide

Harnessing solar power for your home is not only eco-friendly but also a cost-effective way to generate electricity. In this comprehensive guide, we’ll walk you through the…

DIY Poly Gel Nails Step-by-Step Guide

Poly gel nails have become a popular choice for those looking to achieve salon-quality nails from the comfort of their own homes. This step-by-step guide will walk…

DIY Old Jeans Makeover Ideas

In the world of fashion, it’s no secret that jeans are a timeless classic. They’re comfortable, versatile, and go well with just about any outfit. However, as…

DIY Kitchen Countertop Installation Guide

Are you ready to give your kitchen a fresh and personal touch? DIY kitchen countertop installation can be a rewarding and cost-effective project. In this comprehensive guide,…

How to Install Tires DIY

Installing tires on your vehicle can seem like a daunting task, but with the right tools and a step-by-step approach, you can do it yourself and save…

How to DIY Inground Pool Installation

Are you dreaming of having your very own inground pool right in your backyard? It’s a fantastic idea to create a personal oasis where you can relax…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *