Black Friday İndirimleri ile Alışverişler Şölene Dönüşecek

1932 yılında Amerika’da Noel alışverişlerinin başlangıcı olarak kabul edilen ve Şükran Gününü takip eden ilk cuma günü gece geç saatlere dek süren Black Friday indirimleri bu yılda büyük hazırlıklar içerisinde işletmeler tarafından müşterilerle buluşmak için gün sayıyor.

Black Friday Nedir?

Rivayetlerden biri Black Friday isminin mağazaların kapılarının gün doğmadan açılması nedeniyle ‘Kara Cuma’ anlamında kullanıldığı yönünde olmakla birlikte bir diğer iddia da mağazalardaki alışveriş çılgınlığı sırasında oluşan izdihamlar ve yaşanan can kayıplarından dolayı kara bir günü çağrıştırdığı yönünde.

Sadece Amerika’ da değil dünyanın birçok yerinde olduğu gibi ülkemiz de de Black Friday günleri farklı isimlerle tüketicinin karşısına çıkıyor. Ülkemizde ‘Kara Cuma ‘, ‘Efsane Cuma’, ‘Şahane Cuma’  gibi isimlerle de anılan bu büyük etkinlik son yıllarda yüksek satış oranları ile ürün stoklarının kısa zamanda tükenmesine neden oluyor.

Black Friday İndirimleri Online Alışverişe de Hız Katacak

İhtiyaç duyduğu ürünü cazip fiyatlarla elde etmek isteyen tüketiciler arasında büyük bir yarışın da oluşmasının önünü açan bu kısa süreli Black Friday indirimleri için e-ticaret faaliyetleri yaşanabilecek olumsuzluklara büyük bir çare olmaya başladı. Günümüzde teknolojiyle beraber mağaza önlerinde izdihamların oluşmasının önüne geçen online alışveriş siteleri mağazaların yükünü büyük oranda azaltmış durumda. E ticaret siteleri sayesinde kolayca dilediği ürüne ulaşan tüketici bilgisayarı başında kahvesini yudumlarken dilediği ürünü almanın keyfini sürüyor.

Her yıl etkinliğe katılan marka sayısının artışına paralel olarak alıcılara sunulan fırsatlar da çeşitlendiriliyor. Bu durumun ekonomi piyasasında büyük hareketlilik sağladığı ve enflasyonun düşerek piyasalara büyük moral olduğu gerçeği de yadsınamaz.

Aliexpress Black friday İndirimleri
Aliexpress Black friday İndirimleri

Aliexpress black friday indirimleri, Pegasus black friday indirimleri,  hepsiburada kara Cuma indirimleri ülkemizde en çok ilgi gören kampanyaları oluşturan firmalardan sadece bir kaçıdır. Black Friday Kampanyalarını incelemenizi tavsiye ederiz.

Aliexpress de Vergi Dönemi Başladı!

Kara Cuma da Satışlarımızı Nasıl Arttırabiliriz?

Son yıllardaki yapılan araştırmaları incelediğimizde 2017 yılında Amerika’da Black Friday çerçevesinde yapılan online satışların 5 milyar doları aşarak büyük rekorlara imza attığını görebiliriz. Hal böyle olunca online satışların bu denli artışının yanında işletme sahiplerinin kafasında da ‘İnternet üzerinden yaptığım satışlarımı nasıl arttırırım?’, ‘Diğer sitelere kıyasla müşterilerin ilgisini çekerek ürünlerimi nasıl daha cazip hale getiririm?’ gibi sorular uyanmaya başladı. Bu soruların cevabı ise doğru satış taktiklerini bulmaktan geçiyor.

Online Alışverişleriniz İçin Altın Değerinde 5 Tasarruf Tüyosu

Doğru taktiklerle Black Friday günlerinde e ticaret mağazanızın rekor satışlara ulaştığını göreceksiniz. Bu etkinlikte yapacağınız indirimler, kampanyalar ve promosyonlarla, yapacağınız doğru stratejiler ulaşacağınız hedef kitleyi daha sonrasında da sadık müşteri haline getirecektir.

Kara Cuma İndirimleri İçin Stratejiler

Kara Cuma indirimleri ile ilgili hazırlık yaparken öncelikle sistematik bir plan gerekli. Hangi ürünlerde ne kadar indirim yapacağınızı belirlemelisiniz. Daha sonra stoklarınızı güncelleyerek talebi karşılayacak ürün miktarını temin etmelisiniz. O gün yoğun şekilde sipariş artışı, ürünlerin kargolanması ve depolama sürecini de zorlaştıracağından bunun için gerekli önlemleri almalı ve ekibinizi de iyi kurmalısınız. Tabi yaşanan bu yoğun dönem sitenizde de bazı aksaklıklara sebep olabilir. Bunun için sitenizin alt yapısını ve sunucularını da güncelleyerek olumsuz bir durumda sitenizi kısa sürede düzeltip toparlayabilecek donanıma sahip olmalısınız.

Tüm bu teknik düzenlemelerin dışında yapacağınız kara cuma indirimleri hakkında abonelerinize ayrıca e posta yoluyla duyurarak herkesten önce onlarla buluşturmalısınız. Hedef kitlenize yapacağınız reklamlar ve bu reklamların kalitesi de oldukça önemli. İlgi çekici ve sıradan olmayan ve alıcılarda merak uyandıran her cümle sizi amacınıza biraz daha yakınlaştıracaktır.

Pegasus Black Friday Kampanyaları İlgi Görüyor

Pegasus Black Friday İndirimleri
Pegasus Black Friday İndirimleri

Uzmanlar insanların sevdiği bir şeyi gördüğünde beynindeki ödül merkezinin aktive olduğunu ve buna yöneldiğini belirtiyor. Yani psikolojik olarak alışverişlerde de indirim yazılarına yöneliyoruz. Ve bu sayede doyuma ulaşıyoruz. Örneğin Pegasus Black Friday kampanyaları ile ilgili verdiği reklamlarda çok cüzi miktara yurtiçi ve ya yurdışı uçak biletlerinin satışa çıkacağını etkili bir şekilde ve sıkça vurguluyor.

Bu durumu pazarlama stratejisine dönüştürmek elinizde. Reklamlarınızda yapacağınız zihinlere hitap edecek Kara Cuma indirim yazıları oldukça önemli. Tabi bunun biraz ilgi çekici ve merak uyandırması için indirim fırsatını reklama yansıtmak ama indirimin ne olduğu hakkında net bilgi vermemek sitenize büyük bir avantaj sağlayacaktır. Bu içerik konusundaki düzenlemelerden sonra reklam kampanyalarınız için en ideal görselleri seçmek ve tasarımlarda doğru renk ve kaliteli fotoğrafları kullanmakta büyük önem arz ediyor. Özellikle sosyal medyada yapacağınız reklamların büyük ilgi görmesi için buna dikkat etmelisiniz.

Büyük bir festivale dönüşen Black Friday indirimlerine sayılı günler kala internet satışlarınızın artması için yapacağınız her doğru hamleyle şirketiniz büyük gelirler elde ederken şirketinizin gelecekteki ticari faaliyetlerine de büyük katkı sağlamış olacaksınız. Unutmayalım ki erken kalkan herkesten önce yol alır. Black Friday reklamlarınız için son günü beklemek yerine bir an önce harekete geçmelisiniz.

Bol alışverişli, bol kazançlı günlere…

Related Posts

DIY Solar Power System Installation Guide

Harnessing solar power for your home is not only eco-friendly but also a cost-effective way to generate electricity. In this comprehensive guide, we’ll walk you through the…

DIY Poly Gel Nails Step-by-Step Guide

Poly gel nails have become a popular choice for those looking to achieve salon-quality nails from the comfort of their own homes. This step-by-step guide will walk…

DIY Old Jeans Makeover Ideas

In the world of fashion, it’s no secret that jeans are a timeless classic. They’re comfortable, versatile, and go well with just about any outfit. However, as…

DIY Kitchen Countertop Installation Guide

Are you ready to give your kitchen a fresh and personal touch? DIY kitchen countertop installation can be a rewarding and cost-effective project. In this comprehensive guide,…

How to Install Tires DIY

Installing tires on your vehicle can seem like a daunting task, but with the right tools and a step-by-step approach, you can do it yourself and save…

How to DIY Inground Pool Installation

Are you dreaming of having your very own inground pool right in your backyard? It’s a fantastic idea to create a personal oasis where you can relax…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *