Bisolnatur Öksürük Şurubu Nedir? (10 Soruda Bisolnatur Şurup)

Bisolnatur öksürük şurubu, pandemi süreci ile birlikte insanların en çok araştırdığı bitkisel ilaçlar arasında yer almaktadır.  bisolnatur şurup bitkisel mi değil mi içeriğinde neler var gibi birden fazla soruyu insanlar merak etmektedirler. Bu süreçte bitkisel ilaçlara olan rağbet fazlasıyla artmış iken gündeme gelen bisolnatur şurup kullananların memnuniyet yazıları ile araştırma yapanların dikkatini çekmiştir.

Bisolnatur öksürük şurubu,  kuru öksürük ve balgamlı (ıslak) öksürüğü olan kişiler tarafından sıklıkla tercih edildiği gibi hekimler tarafından da uygun görüldüğü takdirde önerilmektedir. Peki, bisolnatur nedir? İçeriğinde neler vardır? Bitkisel mi yoksa kimyasal mı? Gibi en çok merak edilen soruları bugün sizlerle paylaşıyor olacağız.

Bisolnatur Öksürük Şurubu

Bisolnatur öksürük şurubu Avrupa birliği ile uyumlu organik sertifikalı bir takviye gıdadır. Alt ve üst solunum yollarında virüslerden dolayı oluşan ıslak ve kuru öksürüğün giderilmesine ve kolaylıkla balgam atılmasına yardımcı olmaktadır. Sağlık bakanlığı onayı da olan şurup hem eczanelerde hem de çeşitli internet sitelerinde satılan yardımcı gıdalar arasında yer almaktadır.

%100 doğal maddeler ile hazırlanan bisolnatur şurup kullanıcıların rahat balgam atabilmesine ve öksürüklerinin giderilmesine destek olmaktadır. İçeriğinde bal, sinir otu ve kekik bileşimleri bulunan şurup bitki özü karışımlarından meydana gelmektedir.

[geo_alert style=”2″ color=”primary” ]Ecza Dolabının Baştacı Gripin Ne İşe Yarar? (15 soruda Gripin Hap Ne İşe Yarar )[/geo_alert]

Diğer takviye gıdalar ve öksürük şuruplarına nazaran glüten, renklendirici, koruyucu, tatlandırıcı ve paraben içermediği için insanların en çok tercih ettiği ve kullandıkça rahatladığı öksürük şurupları arasında yer almaktadır. Bisolnatur şurubu faydaları kullanıldığı zamanlar da boğaz mukozasının kendisini yenilemesine yardımcı olmaktadır.

Antibakteriyel ve antioksidan olma özelliği bulunmaktadır. Bu sayede kuru öksürüğün oluşturduğu tahribatı düzenlediği gibi atılmayan balgamlı öksürüğün rahat dışarı atılmasını da sağlamaktadır. Ürün içeriğinde tam olarak şu bileşenler bulunmaktadır; Poliflav M.A. kompleksi, Flavonoid ve Polisakkarit Fraksiyonu, Bal, Şeker Kamışı Şekeri, Su, Limon Suyu, Doğal Portakal ve Şeftali Aromaları, Ksantan Zamkı, Arap Zamkı’dır.

Bisolnatur öksürük şurubu İçeriğinde bulunan bal; boğaz tahrişini engellerken, sinir otu; mukozanın kuruluğunu önleyerek mukusların rahat dışarı atılmasını sağlamakta, kekik ise; öksürüğün oluşturduğu tahrişi engellemektedir.

İnsanlar bisolnatur öksürük şurubu nasıl kullanacaklarını da merak etmektedirler. Öncelikle şişeyi ağzı kapalı bir şekilde sallamanız gerekmektedir. İçeriğinde tortu bulunması sizleri korkutmasın %100 doğal bileşenler ile oluşturulduğu için tortuların olması gayet normaldir. Aşağıda sizler için yaş gruplarına göre nasıl kullanacağınız belirtilmiştir.

  • 1-6 yaş arasında günde 2 kez doz başına 1 ölçü kaşığı (5 ml) olacak şekilde kullanılmalıdır.
  • 6-12 yaş arasında günde 2 kez doz başına 2 ölçü kaşığı (10 ml) olacak şekilde kullanılmalıdır.
  • Yetişkinlerde günde 2-3 kez doz başına 2 ölçü kaşığı (10 ml) olacak şekilde kullanılmalıdır.

Bisolnatur Kullananlar | Bisolnatur Şurup

Bisolnatur Öksürük Şurubu Nedir? (10 Soruda Bisolnatur Şurup)
Bisolnatur Öksürük Şurubu Nedir? (10 Soruda Bisolnatur Şurup)

Bisolnatur şurup kullananlar üründen çok memnun oldukları için öksürük krizi geçiren herkese önermektedirler. Bisolnatur öksürük şurubu 1 yaşından itibaren her insanın kullanabileceği rahatlığa sahip olmasının sebebi doğal ürünlerden oluşuyor olmasıdır. Ancak unutulmamalıdır ki bir veya birden fazla bileşene alerjisi olan insanların kullanımdan kaçınması ya da doktor izni olmadan bu ürünü ya da buna benzer ürünleri kullanmaması gerekmektedir.

Bisolnatur öksürük şurubu hamileler ve emziren insanların da kullanmaması gereken bir takviye gıdadır. Sizlerin de bildiği gibi 1 yaşından küçük çocukların bal tüketimi doktorlar tarafından uygun görülmemektedir.

Bal yüzyıllardır bütün hastalıkların şifası olarak görülüp kullanılmaktadır. Ancak nadir de olsa bala alerjisi olan insanlar olmaktadır. Bu sebepten dolayı alerjik öykünüzde böyle bir durum söz konusu ise mutlaka hekim tavsiyesine başvurmanız gerekmektedir.

Bisolnatur Zararları

Bisolnatur öksürük şurubu kullanıcıları tarafından diğer merak edilen bir konu ise zararının olup olmadığıdır. Ancak bisolnatur şurup %100 bitkisel ürünlerden meydana getirildiği için bilinen hiçbir zararı bulunmamaktadır. Özellikle çocuklarda oluşan kuru ve balgamlı öksürüğe iyi geldiği için sıkça tercih edilmektedir.

[geo-post id=”17355″ label=”Her Derde Deva”]

Bisolnatur öksürük şurubu öksürüğü rahatlattığı gibi öksürükten dolayı meydana gelen boğaz tahrişini de engellemektedir. Birden fazla faydası görülen bisolnatur öksürük şurubunun şimdiye kadar saptanabilen herhangi bir zararının olmadığı gözlemlenmiştir.

Ancak ilacın dozunu ve saklama koşullarını iyi saptamak gerekmektedir. Önerilenden fazla alınan doz zarara yol açabileceği gibi uzun süreli kullanımda rahatsızlık oluşturabilme durumu söz konusudur. Önerilen dozun üstüne asla çıkmamanız gerekmektedir.

Aynı zamanda şurubu 1 haftadan uzun kullanmamanız gerekmektedir. 1 haftadan fazla geçmeyen öksürük şikâyetleriniz varsa mutlaka en yakın sağlık kuruluşuna başvurmanız tavsiye edilmektedir.

Kapağı açılan bisolnatur şurup 3 ay içerisinde tüketilmelidir. 3 aydan fazla açık kalan ürün kullanılmamalıdır. Ayrıca saklama koşulları büyük önem arz etmektedir. Direkt güneş ışığına maruz kalan bu tür ilaçlar asla kullanılmamalıdır. Serin ve kuru yerlerde saklanmasına özellikle dikkat etmeniz gerekmektedir.

Bisolnatur Kullanan Anneler

Bisolnatur öksürük şurubu yorumlar arasında en çok annelerin çocukları için tercih ettiği takviye edici rahatlatıcı gıda olarak gösterildiği görülmektedir. Okulların açılması ile birlikte çocukların sıklıkla geçirdiği alt ve üst solunum yolları enfeksiyonunun artış göstermesi çocuklarda kuru veya balgamlı öksürüklere sebep olmaktadır.

Bu rahatsızlığı geçirdikleri dönemde en çok uyuyarak dinlenmeleri gerekirken öksürük sebebi ile rahat uyuyamayan özellikle de gece uykularını perişan eden durum annelerin çocuklarına bisolnatur şurup almaları ile rahat bir uyku çekmelerine sebep olmaktadır. Çocukların yanı sıra yetişkinlerde de öksürüğün rahatlamasına yardımcı olan takviye edici gıda her kesim tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

İçeriğinde koruyucu madde barındırmadığı için sağlığınızı tehdit edici herhangi bir hasar oluşturmadığından çok ciddi öksürük sebepleri olmadığı zamanlarda sıklıkla tercih edilmektedir.

En İyi Öksürük Şurubu Hangisi

Bisolnatur Öksürük Şurubu Nedir? En İyi Öksürük Şurubu Hangisi
En İyi Öksürük Şurubu Hangisi

Bisolnatur öksürük şurubu, hava yollarında bulunan mukus tabakasının çeşitli virüslerden etkilenerek oluşan kuru ve balgamlı yapının öksürerek vücut dışına rahat atılmasını sağlayan aynı zamanda boğaz tahrişinin önüne geçerek ses tellerinin hasar almasını engelleyen bir takviye gıdadır.

[geo_alert style=”2″ color=”primary” ]2021’in Yeni Şifa Kaynağı Udi Hindi Yağı Ne İşe Yarar?[/geo_alert]

Bisolnatur öksürük şurubu gibi piyasada birden çok öksürük şurubu bulunmaktadır. Kimisi doğal kimisi de kimyasal maddelerden oluşmaktadır. Ancak kullanıcıların en çok memnun kaldığı ve birbirine önerdiği öksürük şurubu ise bisolnatur şurup olmaktadır.

Bisolnatur Eczane Fiyatı 2021

Bisolnatur öksürük şurubu için en çok merak edilen konulardan bir tanesi de fiyatıdır. Çeşitli web sitelerinde satış fiyatları farklılık gösteriyor olsa da eczanede 2021 satış fiyatı 65,90 TL’dir. Bisolnatur şurup eczacılar tarafından da öksürük problemi yaşayan birçok insana önerilmektedir.

Bisolnatur Fiyat 2021

Bisolnatur şurup eczaneler dışında birçok yerde satışı gerçekleştirilen bir takviye edici şuruptur. Bu sebepten dolayı fiyatları değişiklik göstermektedir. İnternet sitelerinde 55 TL’den satışı gerçekleştirilen bisolnatur öksürük şurubu fiyatı sizin almak istediğiniz yere göre değişiklik göstereceğini belirtmek isteriz.

Bisolnatur Şurup Hakkında Sık Sorulan Sorular

Bisolnatur şurup bitkisel içerikli olması ve hızlı yatıştırıcı özelliği sebebi ile pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Özellikle öksürüğün yoğunlaşması ile birlikte boğaz ile ses tellerinde ki tahribatı önlemek için Bisolnatur öksürük şurubu kullanılması önerilir.

Elbette ki burada sizlere verdiğimiz tüm bilgiler tavsiye niteliği taşımamaktadır. Bisolnatur şurup bitkisel bir ürün olsa da hamilelerin, emziren annelerini kronik rahatsızlığı olanların ya da içeriğindeki bitkisel ürünlere alerjisi olan kişilerin doktorunun izni olmadan kullanmaması gerekmektedir.

Bisolnatur Şurup Ne İşe Yarar?

Bisolnatur öksürük şurubu alt ve üst solunum yollarında meydana gelen rahatsızlıklardan dolayı oluşan kuru ve ıslak(balgamlı) öksürüğün rahatlıkla atlatılmasına yardımcı olmaktadır.

Bisolnatur Kaç Gün Kullanılır?

Bisolnatur şurup yedi gün süre ile kullanılmaktadır. 7 günü aşan öksürük krizleri yaşıyorsanız mutlaka hekime başvurmanız tavsiye edilmektedir.

Gece Öksürük Krizine Ne İyi Gelir?

Alacağınız bisolnatur şurup kullanmaya başladıktan sonra boğaz tahrişini engellediği ve rahatlıkla balgam atmanıza yardımcı olduğu için sıklıkla gece öksürük krizlerinizin geçmesine yardımcı olmaktadır.

Bisolnatur Kaç TL?

Satışın gerçekleştiği alana göre değişiklik göstermektedir. İnternet sitelerinde 55 TL’den alabileceğiniz gibi eczanelerden de 65,90 TL’den alabilme şansınız bulunmaktadır.

Reçetesiz Öksürük Şurubu Alınır Mı?

%100 doğal ürünleri reçetesiz alma şansınız bulunmaktadır. Ancak bu ürünlerin de tıpkı bisolnatur şurup da olduğu gibi sağlık bakanlığı onayı olup olmadığını kontrol etmenizi tavsiye etmekteyiz.

Bisolnatur Şurup Nasıl Kullanılır?

Kapağı kapalı bir şekilde iyice çalkalanarak yaş grubuna göre önerilen doz kadar almanız yeterli olacaktır. Önerilen kullanım şekli şöyledir:
1-6 yaş arasında günde 2 kez doz başına 1 ölçü kaşığı (5 ml) olacak şekilde kullanılmalıdır.
6-12 yaş arasında günde 2 kez doz başına 2 ölçü kaşığı (10 ml) olacak şekilde kullanılmalıdır.
Yetişkinlerde günde 2-3 kez doz başına 2 ölçü kaşığı (10 ml) olacak şekilde kullanılmalıdır.

Bisolnatur Kaç Yaş?

Bisalnatur şurup 1 yaşından itibaren her yaş grubunun kullanabileceği bir takviye edici gıda türüdür. Sadece 1 yaşın altındakilerde, gebe adaylarında ve emziren annelerde önerilmemektedir.

Bisolnatur Kimler Kullanır?

Alt ve üst solunum yollarında virüsler sebebi ile kuru ve ıslak öksürük problemi yaşayan, bu sebepten dolayı boğazı tahriş olmuş ve gece uykusu öksürmekten sürekli bölünen insanlar kullanmaktadır.

Bisolnatur Ne İçin Kullanılır?

Öksürüğün oluşturduğu tahriş ve dışarı rahatlıkla atılamayan balgamlı sıvının rahatlıkla atılıp boğazı tahrişlerden önlemek isteyen öksürük problemi yaşayan kişiler tarafından kullanılmaktadır.

Bisolnatur Nedir Ne İşe Yarar?

Bisolnatur şurup %100 doğal ürünler ile hazırlanmış, bitkisel yollar ile takviye tedavi olarak kullanılan bir öksürük şurubudur. Şurup boğaz da tıkanmış mukoza akıntısının rahatlıkla atılıp öksürük problemi yaşayan kişilerin rahatlaması için üretilen ve kullanılan bir şurup türüdür.

Related Posts

DIY Solar Power System Installation Guide

Harnessing solar power for your home is not only eco-friendly but also a cost-effective way to generate electricity. In this comprehensive guide, we’ll walk you through the…

DIY Poly Gel Nails Step-by-Step Guide

Poly gel nails have become a popular choice for those looking to achieve salon-quality nails from the comfort of their own homes. This step-by-step guide will walk…

DIY Old Jeans Makeover Ideas

In the world of fashion, it’s no secret that jeans are a timeless classic. They’re comfortable, versatile, and go well with just about any outfit. However, as…

DIY Kitchen Countertop Installation Guide

Are you ready to give your kitchen a fresh and personal touch? DIY kitchen countertop installation can be a rewarding and cost-effective project. In this comprehensive guide,…

How to Install Tires DIY

Installing tires on your vehicle can seem like a daunting task, but with the right tools and a step-by-step approach, you can do it yourself and save…

How to DIY Inground Pool Installation

Are you dreaming of having your very own inground pool right in your backyard? It’s a fantastic idea to create a personal oasis where you can relax…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *