Bebek Tırnak Makası Önerileri ve Bebeklerde Tırnak Kesimi

Bebek tırnak makası önerileri ile annelere yardımcı olmaya geldik. Bebekler doğduğu andan itibaren oldukça hassas ve dışarıdan gelebilecek mikroplara karşı dayanıksız durumdadır.

Bu nedenle de bebeklerin tırnak bakımına dahi maksimum özen gösterilmesi gerekir. Bebeklere doğduğunda yüzünü çizmemesi için eldiven giydirilir. Ancak bazı bebekler bu eldivenleri çıkararak elini yüzünü çizme eğilimindedir.

Bebekler kendi yüzünü çizmesin ve iz kalmasın diye giydirilen eldivenler bir yerden sonra etkisiz kalıyor. Bu nedenle de bebeklerin kendine zarar vermemesi için düzenli tırnak bakımlarının yapılması gerekir. Bebek tırnak makası önerileri ve bebeklerin tırnak bakımı hakkında aradığınız her bilgiyi bu yazıda bulabilmeniz mümkün.

Yeni Doğan Bebeğin Tırnağı Ne Zaman Kesilir?

bebek-tirnak-makasi-onerileri
Bebek tırnak makası önerileri

Bebeklerin kırkı çıkmadan tırnak kesilmez şeklinde bir inanış vardır. Ancak bu bebek açısından pek de iyi bir durum değildir. Bebekler uzun süre su içinde kaldığından tırnakları uzun şekilde doğar. Bebekler yüzünü çizmesin diye belli bir süre eldiven giydirilir ancak bu bebekleri daralttığından ağlama krizlerine sebep olur.

Eğer ki bebeğiniz çok ağlıyorsa ve tırnak kesme esnasında hiçbir şekilde durduramıyorsanız bu yazımızı da incelemenizi öneririz. Yeni Doğan Bebeklerde Gaz Sancısı Nasıl Giderilir? (7 Soruda Çözüm Önerisi)

Bebekleri bir an önce eldivenden kurtarmak için el tırnakları ilk 2 hafta içinde kesilmelidir. Ancak doğduğu anda elleri ve parmakları aşırı ufak olduğundan 1 hafta beklemek daha mantıklı olacaktır. Prematüre doğan bebeklerde ise yanlışlıkla zarar vermemek adına biraz daha uzun süre beklenebilir. Bebek tırnak bakım seti ile mümkün olduğunda hassas şekilde bakımları yerine getirilmelidir.

Bebeklerde Doğru Tırnak Kesimi Nasıl Yapılır?

Bebeklerin elleri ufak olduğundan ve hareketli olduklarından tırnaklarını kesmek büyük emek ister. Bebek tırnak makası önerileri arasından seçilecek en iyi bebek tırnak makası ile gereken şekilde tırnaklarını kesmek gerekir.

Bebek tırnak bakım seti içerisinde bakım için gereken her türlü malzeme çıkmaktadır. Tam bir set içerisinde törpü, makas ve küçük tırnak makası yer alır. Bebeklerin tırnakları kendilerine minimum zarar verecek şekilde yapılması gerektiğinden tüm bu ekipmanların kullanılması önemlidir.

1)      Bebeklerde El Tırnak Kesimi

Bebeklerin elleri yüzlerine ve gözlerine fazlaca temas ettiğinden hem çok derin olmayan hem de çok uzun olmayan şekilde tırnak kesimi yapılmalıdır. Batık olmaması için oval şekilde kesim yapılmalıdır.

Tırnak kesimi yapıldıktan sonra kalan ufak parçalar bebeğin gözüne ve cildine batabileceğinden bebek tırnak bakım seti içerisinden çıkan yumuşak törpü ile bu parçalar yumuşakça törpülenmelidir. Bebeklerin el tırnak bakımının haftada 1 defa yapılması yeterli olacaktır. Az uzuyor ise bu süre 10 güne kadar uzayabilir.

2)      Bebek Tırnak Makası Önerileri | Bebeklerde Ayak Tırnak Kesimi

bebek-tirnak-makasi-onerileri

Bebeklerin ayak tırnaklarının kesimi de en az elleri kadar önemlidir. Bebekler doğduğunda kemikten çok eklem yapıda olduklarından ayaklarıyla vücudunun herhangi bir yerini kesme ihtimalleri oldukça yüksektir. Bu nedenle bebeklerin ayak tırnak bakımı da aksatılmamalıdır. Ayda 1 defa ayak tırnağı bakımı yapmak yeterlidir ancak hızlı uzayan tırnaklarda daha sık bakım yapılabilir. Ayak tırnak bakımı için ellerde kullanılan bebek tırnak bakım seti kullanılabilir. Ayak tırnakları ellerin aksine düz şekilde kesilmelidir. Bunu yaptıktan sonra aynı şekilde bebek tırnak törpüsü kullanılarak sert kısımlar yumuşatılır.

Bebeklerde Tırnak Keserken Kanama Olursa Ne Yapılmalı?

Bebekler ufak ve hareketli olduğu için arada böyle kazalar olması normaldir. Tırnak fazla derin kesildiğinde oluşabilecek bu kanamalar olduğunda paniklemeye gerek yoktur. Tek yapılması gereken gazlı bez ile kanama durana kadar bebeğin parmağına bastırmaktır.

Kanama durduktan sonra asla krem veya yara bandı uygulanmamalıdır. Bebek sürekli elini ağzına götüreceğinden kimyasalları emebilir veya yara bandını tutabilir. Kanamaların önüne geçmek için bebek tırnak makası önerileri arasından yuvarlak uçlu olanlardan biri tercih edilebilir.

Bebek Tırnak Makası Önerileri | Bebeklerin Tırnakları Nasıl Kesilir?

Bebeklerin tırnak kesimi yapılırken sadece bebek tırnak bakım seti yeterli olmayabilir. Bebeklerin tırnak kesimi için ortam ve sterilize en az kesim aşaması kadar önemlidir. Bu bağlamda da izlenmesi gereken basit bir prosedür vardır. Bu prosedür takip edildiğinde bebeğin mikrop kapması veya etinin kesilmesi büyük ölçüde önlenmiş olacaktır.

1)      Bebek Tırnak Bakım Seti Edinin

Bebeklerin parmakları çok ufak olduğundan kesinlikle yetişkinlere yönelik yapılmış tırnak makasları kullanılmamalıdır. Bu tırnak makasları hem büyük hem de daha keskindir. Yanlışlıkla bebeğe zarar vermemek adına kesinlikle kullanılmamalıdır. Boyutu daha ufak tırnak makasları dahi daha keskin olması nedeni ile kullanılmamalıdır.

Bebeklerin tırnakları yetişkinlerinki kadar sert değildir ve yumuşak uçlu tırnak makası yeterli olacaktır. Bebeklerin hijyen açısından yetişkinlerle aynı tırnak makası kullanmaması ve kendine özel bebek tırnak bakım seti olması gerekir. Bebek tırnak makası önerileri arasından tercih edilmesi en avantajlısı olur.

2)      Bebeğe Banyo Yaptırma Zamanı

bebek-tirnak-makasi-onerileri
Bebek tırnak makası önerileri

Bebekler banyodan sonra sakinleşirler ve uykuya dalarlar. Bebek uykulu olduğundan çok hareket etmez ve kesim sırasında olası bir risk yaratmaz. Ayrıca bebeğin cildi ve tırnakları da yumuşayacağından daha kolay bir şekilde tırnakları kesilebilir.

3)      Bebek Tırnak Makası Önerileri | Bebeğin Uyumasını Bekle

Bir önceki maddede belirttiğimiz gibi bebekler banyodan sonra uyuma eğilimindedir. Bebekleri önce uyutarak tırnak kesimi yapılması hem anne veya babanın paniklemesini önler hem de hareket olmadığından daha kolay kesim yapılır. Bebek tırnak bakım seti içerisindeki malzemeleri el titremeden odaklanarak kullanmak adına iyi bir püf noktadır.

4)      İyi Işık Alan Bir Ortama Geç

Bebeklerin parmakları çok ufak olduğundan daha rahat görebilmek adına iyi ışık alan bir ortama geçilmesi gerekir. İyi ışık alan bir ortamda hem tırnaklar daha net gözükür hem de tırnak makasına et kaptırma riski minimum düzeyde olur.

5)      Bebek Tırnak Bakım Setini Sterilize Et

Bebeklerin mikrop kapmaması için bebek tırnak bakım seti içerisindeki her bir ürün kullandıktan sonra sterilize edilmelidir. Kullanmadan önce de sterilizesi gerekir. Kullanılmadığı halde bakteri ve mikroplar havadan da temas eder ve hem kullanımdan sonra hem de öncesinde sterilize etmek daha doğru olur. Sterilize yöntemlerini yazının ilerideki başlıklarında bulabilirsiniz.

6)      Kesim Aşaması

Bebeğin tırnaklarını keserken kucakta tutmak ve kollarını çırpmaması için elden tutma gerekir. Ancak önceki aşamalarda geçtiği gibi bebek uyutuldu ise rahatça kesim yapılabilir. Kesim için bebek tırnak makası önerileri arasından yumuşak yuvarlatılmış uçlu bebek tırnak bakım seti tercih etmek önemli. Törpüleme işlemi de kesimden sonra elbette ki atlanmamalıdır.

7)      Son Temizlik

Bebeklerin tırnakları kesildikten sonra herhangi bir toz mikrop kalmaması adına bebeğin elleri temizlenmelidir. Bebekler için özel alkolsüz ıslak mendilleri ile temizleme işlemi yapılabileceği gibi Dalin gibi bebek şampuanları ile de yıkanabilir. Bebeğin elleri temizlendiği gibi bebek tırnak bakım seti de sterilize edilir.

Bebek Tırnak Makası Nasıl Sterilize Edilir?

bebek-tirnak-makasi-onerileri

Bebek tırnak bakım seti sterilize edilirken unutulmaması gereken nokta bu ekipmanların bebeğin cildine temas ettiğidir. Bebeğin cildine değen ekipmanlarda kimyasal madde kullanılmaz. Bebek tırnak makası asla deterjan veya çamaşır suyu gibi maddelere batırılmamalıdır.

Bebek tırnak makasını sterilize etmek için hem kimyasal içermeyen hem de etkili yöntemler tercih edilmelidir. Bu amaçla izlenebilecek bazı yöntemler bulunuyor. Bu yöntemlerin çoğu ebeveynler tarafından biliniyor olsa da yeni anne ve baba adaylarının bunları öğrenmesi gerekebilir.

1)      Bebek Şampuanı ile Yıkayın

Bebek şampuanları parafen içermez. Hem bebeğin cildine zarar vermez hem de doğal PH dengesini korur. Bebeklerin tırnaklarını kesmeden önce uygulanabilecek bir sterilizasyon yöntemidir.

2)      Sıcak Su ile Kaynatın

Bu yöntem çoğu anne baba tarafından biliniyor. Bebeklerin emzik ve biberon uçları da sterilize edilmek adına anne babaları tarafından kaynayan suya atılıyor. Bakteriler 100 derece üzerinde zarar görürler ve yok olurlar. Bu sebeple de bebeklerin cildine değen malzemelerin kaynar suya atılması iyi bir sterilizasyon yöntemidir.

3)      Buzdolabında Saklayın

Bebek tırnak bakım seti sterilize etmek için en garip yöntem bu olabilir. Ancak sebebi anlaşıldığında çoğu kişi bu yöntemi uygulamaya başlayacaktır. Sterilize edildikten sonra buzdolabına koyulan tırnak makasları üzerinde bakteriye rastlanmaz. Bakteriler çok sıcak ve çok soğuk ortamlarda yaşayamadıklarından tırnak makasını en steril tutacak yer buzdolabıdır. Bu sebeple tırnak makası kaynayan suyla veya Dalin ile sterilize edilip buzdolabında muhafaza edilebilir. Ancak kullanmadan önce oda sıcaklığına gelmesi beklenmelidir.

Bebek Tırnak Makası Önerileri | Bebeklerde Tırnak Kesimi Gerekli Mi?

Bebeklerin tırnakları yumuşak ve esnek olmasına rağmen ince oldukları için kâğıt gibi kesicidir. Ebeveynleri bebek tırnak bakım seti ile tırnaklarını kesmediğinde veya eldiven giydirmediğinde bebek kendine zarar verir.

Bu zarar ufak çizik olarak görülmemelidir. Bebeklerin cildi hassastır ve ileriye dönük zararlara sebebiyet verebilir. Ebeveynler bebeklerinin bakımını aksatmadan yapmalıdır yoksa kesikten bile daha büyük sonuçlar ortaya çıkabilir. Bir ufak kesik bile yeni doğan bebekler için risk arz eder.

1)      Gözlerine Zarar Verebilir

Bebekler doğal olan bir şekilde yüzünü ve gözlerini ovuşturur. Bebek eldiven giymezse ve tırnak bakımı yapılmamışsa korneasını çizebilir. Eldiven giydirildiğinde bile bebek zamanla onu çıkarmayı öğreneceğinden daha güvende olması için tırnakları kesilmelidir. Kornea çiziği fark edilmese bile bebek huzursuz hisseder ve ağlar.

Kornea çizilmesi tedavi edilebilir ancak bebeklerde anlaşılmayabilir. Hatta daha derin çizikler veya göz bebeğinin çizilmesi ile kalıcı körlükler meydana gelebilir. Bebeğin güvenliği ve gelecek risklerden korunması ebeveynlere ait olduğundan da tırnaklarını kesmek ebeveynlerin kesinlikle yapması gereken görevlerindendir.

2)      Cildinde Yara İzi Bırakabilir

Bir bebek sezaryen ile doğduğu sırada olası bıçak darbeleri bebekte kalıcı iz bırakabilir. Aynı şekilde çok da olası görülmeyen kesikler de bebeğin cildinde iz bırakabilir. Bebeğin cildini çizmesinin her zaman ufak çiziklerden oluşacağının da garantisi yoktur. Bebek şiddetli kaşındığında kanatabilir ve daha derin kesikler oluşturabilir. Bebeğin yüzü aynı zamanda bebeğin geleceğini ve özgüvenini de etkilediğinden bu riske karşı önlem alınmalıdır.

3)      Hastalık Kapabilir

Tırnaklar uzun olduğu taktirde aynı yetişkinlerde olduğu gibi bakteri toplayabilir. Tırnak altı pislik ve bakteri toplanan yerdir.

Bebeklerin de ellerini ağızlarına, burunlarına ve gözlerine götürdüğü unutulmamalıdır. Bebeklerin el temizliği yapılmazsa ağız ve burun aracılığıyla birçok hastalığa karşı korunaksız duruma düşerler. Bebeklerin aşıları henüz tamamlanmadığında hastalıklara karşı hiçbir deneyimleri bulunmaz ve bebek için ağır sonuçlar doğurabilir.

Bu şekilde daha burada yer almamış riskler de mevcut. Ufak bir detay olarak gözüken bir tırnak bakımı, bebekler için aslında bu kadar önemlidir. Bebeğin sağlığı ve güvenliği için elbette ki bebek tırnak bakım seti ile düzenli bakımı yapılmalıdır.

Bebek Tırnak Makası Önerileri ve Bebek Tırnak Makası Seti

bebek-tirnak-makasi-onerileri

Bebek tırnak bakım seti nasıl kullanılır ve içerisinde neler var soruları yeni anne ve baba olmuş bireyler tarafından sıklıkla sorulmakta. Bir bebek tırnak bakım seti içerisinde yumuşak törpü, çıt çıt bebek makası ve tırnak makası bulunması gerekir.

  • İlk olarak malzemeler sterilize edilir ve sonrasında bebeğin tırnakları dikkatli bir şekilde tırnak makası ile kesilir. Tırnaklar uzunsa set içerisinde çıkan makas ile de kesim yapılabilir.
  • Son olarak da törpü ile tırnak kesiminden kalan sivri köşeler yumuşatılır ve bebeğin eli temizlenir.

Bebek Tırnak Bakım Seti İçerisindeki Makas Ne İşe Yarar

Bebeklerin tırnakları oldukça hassastır ve tırnak kesmek ilk defa anne ve baba olmuş bireyleri korkutabilir. Bebek tırnak bakım seti içerisindeki makas da tırnak makası ile aynı özelliği gösterir. Sadece kavraması daha kolay olduğundan kesimi kolaylaştırır. Bu makasın ucu da yuvarlaktır ve bebeğe zarar vermez. Ayrıca ayak tırnaklarının da düz kesilmesini kolaylaştırır.

Bebek Tırnak Makası Önerileri | Bebek İçin Tırnak Makası Nasıl Olmalı?

Bebeklerin cildi için en uygun bebek tırnak bakımı seti seçimini yapmak gerekir. Bebek tırnak makası önerileri arasından tercih yapılabilir. Tüm öneriler bebekler için uygun olarak seçilmiştir. Yazının ilerleyen kısımlarında önerilere erişebilirsiniz.

1)      Yuvarlak Uçlu Tırnak Makası Tercih Edilmeli

Bebeklerin direnci düşük olduğundan minimum risk ile tırnak bakımı yapılmalıdır. Bebek tırnak makası önerileri içerisinden yuvarlak uçlu olan tırnak makasları tercih edilmelidir. Keskin uçlu makaslar yanlışlıkla bebeğin parmaklarını kanatabilir.

2)      Paslanmaz Çelikten Üretilmiş Olmalı

Bir diğer dikkat edilmesi gereken nokta ise makasın paslanmaz çelikten yapılmış olmasıdır. Pas herhangi bir kanama sonucu bebekte tetanosa sebep olabilir. Bu nedenle hangi malzemeden yapıldığı en az yumuşak uçlu olması kadar önemlidir.

3)      Kolayca Kavranabilmeli

Ebeveynin kolay kavrayabileceği bebek tırnak bakım seti tercih edilmelidir. En ufak bir kayma sonucu bebeğe zarar gelebilir. Bu nedenle maksimum kontrol olması adına kaymayan ve kolay kavranan bebek tırnak makası önerileri tercih edilmelidir.

Bebek Tırnak Makası Önerileri ve Büyüteçli Bebek Tırnak Makası

Büyüteçli bebek tırnak makasları bebek tırnak bakım seti içerisinde yer almaz. Tek parça olarak satın alınır. Bebeklerin minicik olan tırnaklarını büyüteç yardımı ile büyüterek daha rahat kesilmesini sağlar. Bu şekilde fazla derinden kesme veya deriyi kaptırma risklerinin önüne geçer.

Kullanımı diğer bebek tırnak makasları gibidir ve oldukça pratiktir. Bebekler için güvenlidir ve korkan anne babalar için de tercih edilebilecek bebek tırnak makası önerileri arasındadır. Büyüteç kesim alanını etkilemez ve kullanım rahatlığını engellemez.

Elektronik Bebek Tırnak Makası

Elektronik bebek tırnak makası ilk duyulduğunda akla gelenin aksine tam olarak bir makas değildir. Dönen başlığı ile bir çeşit elektronik törpüyü andırır. Başlığı yumuşak olduğundan bebeğe asla zarar vermez.

Bu dönen başlıklı bebek tırnak makası sadece tırnakları kısaltır. Normal bir törpü gibi çalışır. Bebeğin parmaklarına değse de asla zarar verecek maddeler içermez. Güvenle kullanılabilir.

Bebek Tırnak Makası Önerileri ve Fiyatları

bebek-tirnak-makasi-onerileri

Bebek tırnak makası önerileri her zaman bebeklere en uygun olanlar içerisinden seçilir. Bu nedenle bütçeye uygun olanı gönül rahatlığı ile tercih edilebilir.

1)      Bebedor Bebek Tırnak Makası

Bebedor markasına ait bebek tırnak bakım seti fiyatı yaklaşık olarak 15 TL’dir. İçerisinde 4 adet yumuşak bebek törpüsü, 1 adet çıt çıt makas ve 1 adet de bebek tırnak makası bulunur. Paslanmaz çelikten üretilmiştir ve yuvarlak uçludur. Bebeğin cildine değdiğinde bir problem yaratmaz.

Bebek Tırnak Makası Önerileri… Tırnak makası tırtıklı olmadığından elde kayabilir. Bu da göz önünde bulundurulmalıdır. Eli titreyen bireylerin bebek tırnakları keserken kullanması tavsiye edilmez.

2)      Chicco Bebek Tırnak Makası

Chicco bebek ürünlerinde öne çıkan ancak bir o kadar da pahalı bilinen markalar arasında. Ancak bebek tırnak makası o kadar da bütçe üstü sayılmaz.

Bebek tırnak bakım seti Chicco markasına ait olup 20 TL gibi bir fiyata satışa sunulmuştur. Ancak içerisinde sadece makas formunda bir ürün çıkar. İçerisinde törpü de mevcut değildir. Ancak olumlu tarafından bakıldığında bebeklerin tırnaklarını kesmek için makas formundaki tırnak makasları daha uygundur. Elden kaymazlar ve rahat kullanım imkânı sunarlar.

Cerrahi çelikten üretilen bebek tırnak makası paslanmaz ve bebek için güvenlidir. Kolay tutum için parmak kısımları lastiklidir. Uçları ise yuvarlatılmıştır ve bu şekilde bebeğe zarar vermez. Yeni doğan bebekler için de kullanılabilir. Koruma kapı ile de steril tutulabilir.

3)      Weebaby Bebek Tırnak Makası

Yine tekli satılan ve içerisinde törpü barındırmayan bir üründür. Ancak diğer özellikleri ve fiyatı tercih edilebilirliğini arttırmaktadır. Weebaby, bebek tırnak makası önerileri arasında 10 TL fiyatı ile en uygunudur. Ayrıca tırtıklı silikon tutamaçları ile kaymaların önüne geçer.

Diğer ürünler gibi cerrahi çelikten üretilmiştir ve paslanma yapmaz. Uçları da yuvarlatılmıştır ve bebeğin parmaklarını kanatma ihtimali ebeveyn hatası dışında düşük bir ihtimaldir.

4)     Bebek Tırnak Makası Önerileri  Baby Plus Bebek Tırnak Makası

E-Bebek’te satışa sunulan Baby Plus markalı tırnak makası da bebek tırnak makası önerileri arasında yerini alıyor. Set yaklaşık olarak 15 TL olup, içerisinde 1 törpü, 1 tırnak makası ve 1 adet de makas barındırıyor. Ürün cerrahi çeliktendir ve yuvarlak uçludur.

Ürünün içerisindeki törpü metal olduğundan bebeklerde kullanılması çok fazla önerilmez. Daha yumuşak olan kâğıt formlu bebek törpüleri kullanılması daha iyi olur.

5)      En İyi Bebek Tırnak Makası: Lionesse Büyüteçli Bebek Tırnak Makası

E-Bebekte satışı bulunan Lionesse marka büyüteçli bebek tırnak makasının fiyatı yaklaşık olarak 25 TL. Büyüteçli olması ile tırnak kesen kişi bebeğin etini kaptırmaz. Tutumu ve kullanımı da oldukça rahattır.

Set içerisinde törpü veya makas formunda ürün bulunmamaktadır. Ancak bu ürünler de ek olarak alındığında çok da bütçeyi aşmayacaktır. Bebek tırnak makası önerileri arasında en pahalısı olmasına rağmen en iyi performansı veren üründür. Bebek tırnak bakım seti tavsiye edilebilecek kalitede bir üründür.

Bebek Tırnak Bakımı Hakkında Sık Sorulan Sorular

bebek-tirnak-makasi-onerileri

Yeni doğan tırnak bakımı nasıl yapılır?

Yeni doğan bebeklerde tırnak bakımı yaparken sterilize çalışmak gerekir. Yuvarlak uçlu tırnak makası ile tırnaklar kesildikten sonra törpü yardımıyla sivrilikler giderilir. En son da bebeğin eli temizlenerek bakım bitirilir. Tırnak makasını da bebek tırnak makası önerileri içerisinden seçmek gerekir.

Bebek için tırnak makası nasıl olmalı? Yeni doğan tırnak makası nasıl olmalı?

Bebekler hastalıklara karşı korumasız olduğundan kanatma ihtimali az olan yuvarlak uçlu tırnak makasları tercih edilmelidir. Paslanmaz çelik olması da bebeğin tetanos olmaması içim önemlidir. Ayrıca ebeveynin sıkıca kavrayabileceği kaymaz uçlu olan tırnak makasları daha avantajlıdır.

Bebek El Tırnakları Nasıl Kesilir?

Bebek el tırnakları batık olmaması için oval şekilde kesilmelidir. Ayrıca törpü kullanılmalıdır.

Bebek Tırnak Kesimi Ne Zaman?

Bebeklerde tırnak kesimi 1-2 haftalıkken yapılabilir. Bebeğin kırkının çıkmasını beklememek gerekir.

Makasla Bebek Tırnağı Nasıl Kesilir?

Bebek tırnak bakım seti içerisinden çıkan makas tırnağın altına getirilerek kesim yapılır. Aynı normal makas mantığında çalışır.

Bebek Tırnak Makası Önerileri | Bebeklerde Tırnak Kesimi Gerekli Mi?

Evet. Bebekler tırnaklarıyla kendine zarar verir bu nedenle ebeveynleri bebeklerin tırnaklarını düzenli olarak kesmelidir.

Bebeklerde Tırnak Kanaması Nasıl Durdurulur?

Bebeklerde tırnak kanaması için gazlı bezle bir süre bastırmak gerekir. Sonrasında bir şey sürülmemeli ya da yara bandı yapıştırılmamalıdır.

Bebek Tırnak Makası Nasıl Temizlenir?

Bebek tırnak makası kaynatılarak veya kimyasal içermeyen bir bebek şampuanı ile yıkanarak temizlenebilir.

Bebek Tırnak Bakım Seti Makas Ne İşe Yarar?

Bebek tırnak bakım seti makas ne işe yarar diye merak eden birçok birey var. Set içerisindeki makas da tırnak kesiminde kullanılır. Kavraması daha kolaydır ve yuvarlak ucuyla bebeğe zarar vermez.

Related Posts

DIY Solar Power System Installation Guide

Harnessing solar power for your home is not only eco-friendly but also a cost-effective way to generate electricity. In this comprehensive guide, we’ll walk you through the…

DIY Poly Gel Nails Step-by-Step Guide

Poly gel nails have become a popular choice for those looking to achieve salon-quality nails from the comfort of their own homes. This step-by-step guide will walk…

DIY Old Jeans Makeover Ideas

In the world of fashion, it’s no secret that jeans are a timeless classic. They’re comfortable, versatile, and go well with just about any outfit. However, as…

DIY Kitchen Countertop Installation Guide

Are you ready to give your kitchen a fresh and personal touch? DIY kitchen countertop installation can be a rewarding and cost-effective project. In this comprehensive guide,…

How to Install Tires DIY

Installing tires on your vehicle can seem like a daunting task, but with the right tools and a step-by-step approach, you can do it yourself and save…

How to DIY Inground Pool Installation

Are you dreaming of having your very own inground pool right in your backyard? It’s a fantastic idea to create a personal oasis where you can relax…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *