2020 Apple Pay Nedir?|Apple Pay İle Temassız Ödeme Kolaylığı

Apple Pay kullanarak temassız alışveriş yapmanın keyfini çıkarın. Nasıl mı? iPhone telefonunuzda yer alan Wallet uygulamasına tanımlayacağınız kredi kartı bilgileriniz sayesinde market, restoran ve diğer tüm alışverişleriniz de Apple Pay ile temassız ödeme yapabilirsiniz.

Apple Pay Nedir?

Apple Pay Nedir?

Apple Pay, isminden de anlaşılacağı üzere Apple tarafından kullanıma sunulan ve temassız ödeme imkanı sunan bir dijital bir ödeme sistemidir. iPhone telefonunuz artık temassız ödeme aracı olarak kullanım imkanına kavuştu. iPhone Wallet uygulamasına tanımladığınız kredi kartlarınızdan hızlı ve temassız ödeme yapabilirsiniz.

Apple Pay Türkiye de Kullanılabiliyor mu?

Apple Pay Türkiye de Kullanılabiliyor mu?

Apple Pay kullanımı dünyanın pek çok ülkesinde yaygınlaşmış durumda. Ancak henüz Türkiye de Apple Pay ile temassız ödeme yapma olanağı mevcut değil. Bazı kullanıcılar, Apple Pay Türkiye’de nasıl kullanılır sorusuna yanıt arıyor olsa da henüz doğru ve yaygın bir şekilde kullanım imkanı yok.

Apple Pay Destekleyen Kartlar

Apple Pay Destekleyen Kartlar

Apple Pay ile temassız ödeme için oldukça çeşitli kartları sisteme imkanı sunulmaktadır. Sadece kredi kartı değil, banka kartı ve diğer ön ödemeli kartlar da sisteme eklenerek Apple Pay ödemeleri için kullanılabilmektedir.

Apple Pay Nasıl Kullanılır?

Apple Pay Nasıl Kullanılır?

Henüz Türkiye de Apple Pay kullanmak mümkün olmasa da yakın zamanda Türkiye de kullanım imkanının sağlanacak olması güzel bir haber. Peki, Apple Pay nasıl kullanılır? Hemen bu sorumuzun yanıtını kısaca vermek istiyoruz.

Apple Pay, sanal bir ödeme sistemi yaratmakta ve temassız ödemeyi iPhone cihazlarda bulunan NFC teknolojisi ile desteklemektedir. Apple Pay uygulamasında yaratılan sanal kart ile alışveriş imkanı sunulmaktadır. Oluşturulan bu karta ise ekleyeceğiniz kredi kartı, banka kartı ya da diğer ön ödemeli kartlar ile para aktarabileceğiniz gibi banka para transferi yaparak da bakiye yükleyebilirsiniz.

Papara, PayCell, İninal kart sistemlerine benzer bir yapıya sahip olan Apple Pay ile temassız ödeme imkanı sunulan her yerde ödemelerinizi hızlı, güvenli ve temassız olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Apple Pay Geçerli Olan Yerler

Apple Pay Geçerli Olan Yerler

Apple Pay sembolünün bulunduğu tüm alışveriş siteleri, restoran, mağaza, benzin istasyonu ve pek çok ulaşım aracında temassız ödeme olarak kullanma imkanına sahip olabilirsiniz. Ayrıca Siri vasıtası ile yapacağınız sorgulamalar sonucunda size Apple pay kabul eden yerler gösterime sunulacaktır.

Apple Pay İle Temassız Ödeme Nasıl Yapılır?

Apple Pay İle Temassız Ödeme Nasıl Yapılır?

Apple Pay ile temassız ödeme yapabilmeniz için öncelikle Apple Wallet uygulaması aracılığı ile kredi kartı, banka kartı veya ön ödemeli kart eklemesi yapmış olmanız gereklidir. Bu işlem için uygulamada yer alan + işaretine basarak kart bilgilerini girebilirsiniz.

Ödemenizi Apple Pay ile yapmak istediğinizde; iPhone telefonunuzun yan düğmesine 2 defa basmanız gerekmektedir. Face ID, Touch ID ya da şifreniz ile giriş yaptıktan sonra telefonunuzu temassız ödeme cihazınıza yaklaştırmanız yeterli olacaktır.

NFC teknolojisi ile gerçekleştirilen Apple Pay temassız ödeme sırasında ekranda varsayılan olarak ayarladığınız kart görünecektir. Ödemeniz bu kart ile tamamlandığında ekranda onay işaretini görebilirsiniz. Varsayılan kart dışında farklı bir kart ile ödeme yapmak istediğinizde ise varsayılan kart göründüğü sırada kar üzerine tıklayarak başka bir kart seçimi yapmanız yeterli olacaktır.

Related Posts

DIY Solar Power System Installation Guide

Harnessing solar power for your home is not only eco-friendly but also a cost-effective way to generate electricity. In this comprehensive guide, we’ll walk you through the…

DIY Poly Gel Nails Step-by-Step Guide

Poly gel nails have become a popular choice for those looking to achieve salon-quality nails from the comfort of their own homes. This step-by-step guide will walk…

DIY Old Jeans Makeover Ideas

In the world of fashion, it’s no secret that jeans are a timeless classic. They’re comfortable, versatile, and go well with just about any outfit. However, as…

DIY Kitchen Countertop Installation Guide

Are you ready to give your kitchen a fresh and personal touch? DIY kitchen countertop installation can be a rewarding and cost-effective project. In this comprehensive guide,…

How to Install Tires DIY

Installing tires on your vehicle can seem like a daunting task, but with the right tools and a step-by-step approach, you can do it yourself and save…

How to DIY Inground Pool Installation

Are you dreaming of having your very own inground pool right in your backyard? It’s a fantastic idea to create a personal oasis where you can relax…

This Post Has One Comment

  1. İsviçre’de bir banka hesabı açmak ve buradan alacağınız sanal kartı Apple Pay’e bağlayarak Türkiye’de kullanmak mümkün. Üstelik bunun için İsviçre’ye gitmeniz veya yurt dışında ikamet etmeniz şart değil. Gereken tüm işlemleri sadece cep telefonunuzu kullanarak online ve ücretsiz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıntıları merak edenler için detaylı anlatım burada: https://link.medium.com/kKF5fbImrcb

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *