Ameliyatsız Göğüs Büyütme Yöntemleri

Birçok kadın vücudunun belirli bölgelerini beğenmez. Bu bölgeler arasında en çok şikayet edilen ise göğüslerdir. Çünkü küçük göğüslere sahip kadınlar dekolteli kıyafetler giyememekten veya birçok elbiseyi kendilerine yakıştıramamaktan yakınırlar. Bu sebeple çareyi göğüslerini ilaç kullanarak veya ameliyat olarak büyütme yöntemine başvururlar. Ama artık ameliyatsız göğüs büyütme yöntemleri mevcuttur bunlarda şu şekilde sıralanabilir:

İlginizi Çekebilir: Burun estetiği hakkında çok merak edilenler

Doğru Sütyen Seçmek

Göğüs bölgesine iyi oturmayan sütyenler giyildiği taktirde pek hoş olmayan görüntüler oluşturmaktadır. Öncelikle yapmanız gereken bedeninize uygun bir sütyen bulmak ve ayrıca dolgulu sütyen olmasına dikkat etmektir. Çünkü dolgulu ve bedeninize tam oturan sütyen göğüslerinizi olduğundan daha büyük gösterecektir. Böylelikle de göğüslerinizin daha dolgun görünmesine yardımcı olacaktır.

Egzersiz Yapmak

Yapacağınız göğüs ve üst vücud egzersizleri ile kaslarınızın irileşmesini sağlayarak daha dolgun göğüslere sahip olabilirsiniz. Uygulanabilecek egzersizler de şöyle sıralanabilmektedir.

  • Arm Circles 

Ayakta dik durarak iki kolunuzu yana doğru açıp daireler çizerek hareket ettirmeniz göğüs kaslarınızı büyütmenize yardımcı olacaktır.

  • Prayer Pose 

Kollarınızı göğüs hizasında uzatarak ileri-geri kendinize doğru çekin böylelikle göğüslerinizi sıkılaştırmış ve büyütmüş olacaksınızdır.

Doğru Beslenme

Sadece fit görünmek için değil kontrollü beslenme ve bunun sonunda doğru kilo aldıktan sonra göğüslerinizin büyüdüğünü fark edeceksiniz. Ama dikkat etmeniz gereken kilo alırken bel ve basenden de alabilecek olmanız bu sebeple kontrollü kilo alımı için yiyecekleriniz şu şekilde sıralanabilir:

-Kırmızı Şarap – Zeytin – Tahıllı Ekmek- Kuru Meyveler-Zeytin Yağı-Kuru Yemişler

Göğüs Makyajı Yapmak

Son zamanlar da popüler hale gelen bu makyaj türü ile göğüslerinizi büyütmeniz oldukça mümkün. Bu makyaj sayesinde göğüsleriniz hacim ve derinlik kazanacaktır.

Dik Durmak

Omuzlarınızı geriye atarak, kollarınızı serbest bırakıp dik durarak göğüslerinizin hafif öne çıktığını ve bu sebeple geniş göründüğünü fark etmiş olacaksınız.

Doğru Kıyafet Seçimi

Göğüslerinizin büyük görünmesi için giyeceğiniz kıyafetler de oldukça önem taşımaktadır. Fırfırlı ve olabildiğince katmanlı kıyafetler ile göğüsleriniz daha iri ve hacimli görünecektir. Ayrıca yatay çizgili giysiler ve az dekolte tercih ederek de istenilen sonucu elde etmenize yardım sağlayacaktır.

Ameliyatsız Göğüs Büyütme Kremleri

Birçok firma ve reklamlarda da karşımıza çıkan bu kremlerin östrojen hormonunu arttırarak göğüslerdeki bezleri büyüttüğü söylenmektedir. Kremlerin ne derece etkili olduğu hala tartışma konusu demek mümkün. Fakat ameliyatsız göğüs büyütme seçenekleri arasında çoktan yerini almış durumda.

Göğüs Büyütme Masajı

Prolaktin hormonu salgılanması ile göğüslerde büyüme meydana gelmektedir. Bu hormonun salgılanabilmesi için de düzenli olarak göğüslere masaj yapılması gerekir. Bu masaj sayesinde prolaktin hormonunu tetikleyerek göğüslerde büyüme meydana gelir. Her gün sabah kalktığınızda ve gece yatmadan önce bu masajı uygularsanız kesin sonuçlar elde edebilirsiniz. Bir diğer ayrıntı ise göğüslere masaj uygulanırken doğal yağ ve kremler kullanılmasıdır.

Related Posts

DIY Solar Power System Installation Guide

Harnessing solar power for your home is not only eco-friendly but also a cost-effective way to generate electricity. In this comprehensive guide, we’ll walk you through the…

DIY Poly Gel Nails Step-by-Step Guide

Poly gel nails have become a popular choice for those looking to achieve salon-quality nails from the comfort of their own homes. This step-by-step guide will walk…

DIY Old Jeans Makeover Ideas

In the world of fashion, it’s no secret that jeans are a timeless classic. They’re comfortable, versatile, and go well with just about any outfit. However, as…

DIY Kitchen Countertop Installation Guide

Are you ready to give your kitchen a fresh and personal touch? DIY kitchen countertop installation can be a rewarding and cost-effective project. In this comprehensive guide,…

How to Install Tires DIY

Installing tires on your vehicle can seem like a daunting task, but with the right tools and a step-by-step approach, you can do it yourself and save…

How to DIY Inground Pool Installation

Are you dreaming of having your very own inground pool right in your backyard? It’s a fantastic idea to create a personal oasis where you can relax…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *