Akıllı Telefonlar İçin Hava Durumu Uygulaması

Hava durumu uygulaması akıllı telefonlar için önemli uygulamalar arasında yer alıyor. Günlük havanın nasıl olacağına yönelik olarak yapılan tahminler, giyeceğimiz kıyafete kadar pek çok şeyi etkilemekte. Uygulamalara bakarak işe giderken yanımıza şemsiye alıp almamak konusunda doğru bir tercih verebiliriz. Hava durumunun hangi saatler arasında değişeceğini bilmek son derece önemlidir.

Dışarıda bulunulan saatler arasında kötü hava koşulları beklenmiyorsa kıyafet seçimi bu duruma göre yapılabilir. İşe giderken anlık yağan bir yağmurun tüm günümüzü etkileyebileceği malum. Akıllı telefonlar tarafından sunulan uygulamalar sayesinde hava durumuna ilişkin anlık verileri almak mümkün olmakta. iPhone hava durumu uygulaması olarak pek çok uygulama sunuluyor.

Hava Durumu Uygulaması Neler Sunuyor?

Hava durumu uygulaması

Hava durumu uygulaması en basit hali ile hava sıcaklığı hakkında bilgi veriyor. Sıcaklık dışında, yağmur ya da kar yağma durumları da uygulamalarda yer alıyor. Uygulamaların en güzel tarafı her şehir için anlık verileri de sunuyor olması. Gün içerisinde hangi saatler arasında hava sıcaklığının ne olacağını öğrenmek, kişinin önlem almasını sağlıyor.

Hava durumunu gösteren uygulamaların basit arayüze sahip olması gerekiyor. Kolay bir işlem için karışık bir arayüzle uğraşmayı kimse istemiyor. Uygulamaların performansları da önemli olmakta. Doğru sonuçlar veren uygulamalar sevilerek kullanılıyor.

Hava Durumu Uygulaması: Today Weather

Hava durumu uygulaması

Hava durumunu gösteren bir uygulama olarak Today Weather günlük ve haftalık tahminler sunuyor. Uygulamanın çok sayıda veri kaynağı bulunmakta. Bu sayede yüksek olasılıklı doğru tahminler veriyor. Uygulamanın tahminlerini yaparken 10’dan fazla kaynaktan yararlandığı biliniyor. Uygulama sayesinde hava sıcaklığının yanı sıra şiddetli rüzgarlardan haberdar olmak da mümkün.

Yağmur ve kar yağışları, uygulama sayesinde kolaylıkla öğrenilebiliyor. Hava kitle endeksi hakkında bilgi elde etmek isteyenler için bu uygulama tavsiye edilebilir. Uygulama, farklı özellikleri ile dikkat çekmekte. Nem, görüş mesafesi, hava basıncı, rüzgar yönü ve rüzgar hızı gibi bilgiler de uygulama kapsamında sunuluyor. Uygulamayı ücretsiz olarak edinilebiliyor.

AccuWeather

Hava durumu uygulaması

Accuweather uygulaması çok sayıda indirme sayısına sahip bir uygulama. Anlık ve gerçek zamanlı uyarılar sunarak kullanıcıları memnun ediyor. Uygulama sayesinde 15 günlük hava tahminleri elde edilebiliyor. Gün içerisinde sıcaklığın nasıl değiştiğini öğrenmek kolay bir şekilde mümkün oluyor. Uygulama sayesinde doğal olayları öğrenmek imkan dahilinde. En iyi hava durumu APK Full arayanlar için bu uygulama tercih edilebilir. Uygulama içerisinde temel özellikler dışında uygulama içi satın almalar bulunuyor. Bu uygulama tarafından  süre kısıtı olmadan ve ücretsiz bir şekilde temel özellikler kullanılabiliyor.

WeatherBug

Hava durumu uygulaması

Hava durumu uygulaması listesinde Weather Bug da yer alıyor. 2019 yılında ödül alan bir uygulama olarak yüksek miktarda yüklemeye sahip. Yerel hava durumu ile ilgili haberler elde etmek mümkün. Uygulama içerisinde 18 farklı hava haritası yer alıyor. Kişinin kendisine göre bir uygulama özelleştirmesine imkan tanınıyor. Kullanıcılar, kendilerine uygun bir şekilde, ihtiyaç duyduğu bilgileri ayarlayabiliyor.

Uygulamada çoklu dil seçeneği olması da kullanım kolaylığı sağlıyor. Uygulama ücretsiz olarak sunulmasına rağmen uygulama içerisinde pek çok reklam bulunuyor. Uygulamada yer alan çok sayıda harita sayesinde kullanıcıların yaşadıkları bölgelere ilişkin hava kalitesi endeksi görüntülenebiliyor.

1Weather

Hava durumu uygulaması

Hava durumu uygulaması listesinde CNN kaynaklı 1Weather bulunuyor. Tüm doğal afetlerin canlı radar üzerinden takibine imkan tanıyor. Farklı hava durumu tahmini ile kullanıcıların beğenisini kazanıyor. Hava verilerinde büyük oranda doğru tahminler yapmayı başaran bir uygulama. Uygulamada özel bir kanal yer alıyor. Hava gelişmelerini uygulama üzerinden anlık olarak takip etmek mümkün. Uygulama tamamen ücretsiz bir şekilde kullanıma imkan tanıyor.

Weather Live

Hava durumu uygulaması

Listenin son sırasında Weather Live uygulaması yer alıyor. Özel animasyonlar ve arka plan isteyenler için bu uygulama önerilebilir. Uygulama, detaylı hava durumu raporu ile gerçeği yansıtan veriler sunuyor. Uygulama; hava durumuna ilişkin radar, yağmura ilişkin haritalar ve diğer bilgileri elde etmeyi de kolay bir şekilde sağlanıyor. Uygulama ile yıldırım izleme ve etkileşimli hava haritalarını takip etmek de imkan dahilinde yer alıyor. Uygulama ücretli olarak sunuluyor. Uygulamayı denemek isteyenler 5 günlük ücretsiz deneme imkanına sahip. Weather Live hava durumu uygulaması olarak kaliteli görselleri ile dikkat çekiyor.

Related Posts

DIY Solar Power System Installation Guide

Harnessing solar power for your home is not only eco-friendly but also a cost-effective way to generate electricity. In this comprehensive guide, we’ll walk you through the…

DIY Poly Gel Nails Step-by-Step Guide

Poly gel nails have become a popular choice for those looking to achieve salon-quality nails from the comfort of their own homes. This step-by-step guide will walk…

DIY Old Jeans Makeover Ideas

In the world of fashion, it’s no secret that jeans are a timeless classic. They’re comfortable, versatile, and go well with just about any outfit. However, as…

DIY Kitchen Countertop Installation Guide

Are you ready to give your kitchen a fresh and personal touch? DIY kitchen countertop installation can be a rewarding and cost-effective project. In this comprehensive guide,…

How to Install Tires DIY

Installing tires on your vehicle can seem like a daunting task, but with the right tools and a step-by-step approach, you can do it yourself and save…

How to DIY Inground Pool Installation

Are you dreaming of having your very own inground pool right in your backyard? It’s a fantastic idea to create a personal oasis where you can relax…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *